Sıfır araç motor açma

Ben 2500 2800 arasında değiştiriyorum.daha 700 km de.ama gaz tepkimesi çok zayıf.vites değiştirirken ayağımı gazdan çekiyorum 2 3 saniye kadar devir devam ediyor.

Gaz tepkisindeki gecikme elektronik gaz kelebeğinden kaynaklanıyor yani zamanla düzelmez neyse o dur.

2013 opel corsa d 1.2 arac sahibiyim .aracimi alirken bende bu soruyu sormustum; bana yetkili kis tarafindan verilen cevap su oldu.. aracinizin motoru acik,aracinizi sikistirmaya yada yormaya gerek yok.. parcalar birbirleriyle uyumlu ve sorunsuz, normal surusunuzu yapmaniz yeterli... araci aldigim ilk gece istanbuldan cerkezkoye gittim 200 km hizi bi pedalda gordum ve gayet basariliydi .. aracta ne tikanma ne hantallik soz konusuydu.. aracim aldigim gunku gibi seri ve cevik.

Benim araba da kullanim klavuzunun tavsiye edilen surme sekli 11000 km'ye kadar 3bin deviri gecmeyin ani frenleme gazlama yapmayin arabayi yormayin diyor.. digerlerini bilmiyorum ama arabanin moturunu hiz yapip cok gaz vererek degilde devrinde kullanip acmak daha sağlikli diye biliyorum

Son düzenleme:
Galiba yeterli olur.
7Vpm3L.jpg

İlk 1000km'de sakin kullanım,sonrasında mümkün olduğunca tork devrinde vites değişimi,redline'a girmeme ve zamanında per. bakım.

1. Viteste 4000 devir 2. Viteste 4500 devir 3. Vites kesici 4. Vites 3750 devir 5. Vites allah ne verdiyse yardır motorun en kısa zamanda randıman verir fakat arabanın 7000 kmyi gecmesi lazım

Oğuzhan T.

Geri
Üst Alt