1.0 motora sıralı sistem taktırmak ?

Celebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar 1.0 eco motor araca sahibim aracım şehir içinde 280-330 bin arası yakmakta ciddi şekilde tüp taktırmayı düşünüyorum çünkü yaza kadar bu benzin fiyatı 5 tl yi bulucak gibi herhangi bir sorun yaşarmıyım çekişten düşme vs yaşayabilirmiyim ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İyi hoş da benzin zam görürken LPG yerinde mi sayacak :).

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 eco motor tecrübem yok ama reno clio 1.2 motora (kayınpederimde var) sıralı LPG takılıyor ve hiçbir sorun olmuyorsa 1.0 motora da takılabilir. benzine göre çok az bir performans farkı olabilir onu da gaz ayarını yüksek tutarak aşarsınız. LPG fiyatı da artar tabiki yerinde saymaz ama arabaya çok biniyorum diyorsanız aklın yolu bir :)

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,0 motor ve lpg düşünüyorsunuz anlamıyorum 1,0 motor ne benzin yiyorki lpg takacaksınız 90lık nenem gibi öht öht öksürecek gerek yok ya 1,0 motora lpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
LPG 5 lira olmayacak ama.

Pahalılık nedeniyle benzin/mazot tüketimi azalınca maliyenin gelirlerinde her geçen gün düşmeler başlayacaktır, maliye hedeflediği bu gelirden vaz geçmeyeceğine göre ibre de satışı her geçen gün daha da artan LPG ye doğru dönecektir :( (dikkat ederseniz motorin yakında tek tip olacak, ucuza satılan motorin çeşitleri tarih olacak). Sakın yanlış anlaşılmasın benzine/mazota zam yapılınca hemen LPG'ye de zam yapılsın demiyorum, sonuçta araç sahipleri olarak hepimiz aynı gemideyiz. Benim anlatmak istediğim, şu an için ülkenin en büyük nakit gelir kaynağı akaryakıt ürünlerinden gelen paralardır. Maliye hedeflenen miktarlar toplanana kadar bu tatlı gelirden asla vaz geçmez, zaten bakan bey de, siz ne kadar az tüketirseniz biz de belirlenen hedefi tutturana kadar zam yaparız demedi mi? :mad:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1,0 motor ve lpg düşünüyorsunuz anlamıyorum 1,0 motor ne benzin yiyorki lpg takacaksınız 90lık nenem gibi öht öht öksürecek gerek yok ya 1,0 motora lpg
1.2 Corsa kullanıcıların yazın dik rampaları çıkarlarken klimalarını kapattıklarını duymuşluğum var, kaldı ki bu araç 1000 cc, garibim üzerine para verecek hali yok ya, fındık gibi de olsa illaki hareket için bir enerjiye ihtiyacı olacaktır. Bence, zamanında ufak hacimli bir araç kullanan biri olarak 1000 cc lik bir araca LPG gereksiz.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel araçların bile şehir içi 20 krş civarı yaktığı dönemde 1.0 araça ile şehir 30.krş civarı yaktığı belirtmişsiniz %30 karınız olacaktır km de 20 ile 22 krş arası yakacaktır bunun iiçinde 1000 tl den fazla masraf yapıp lpg taktıracaksınuız

en güzeli aracınıza bu şkilde binmeye devam etmeniz yada aracınızı satıp dizel olan modelini almanızz

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg motor hacmi büyüdükçe verimli ekonomik oluyor amerikan 3.5 24v araçda kaliteli bir lpg kitinin 2.0 araç kadar yakdığını gördüm hatta 2.0 dan bile az yakıyordu..