1.3 cdtı TÜKETİM REKORU(M)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Cosmo1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben daha iyisini yapana kadar sanırım en iyisi bu :)

yola çıkmadan önce ankara da depoyu fulledim. arac 11734km de idi. 3 yetişkin 1 çocuk ve eşimin 10 gün için hazirladığı 2 büyük valizle başladık yolculuğa. klima sürekli kapalıydı. CC hiç KULLANMADIM. limitor sürekli 104 km/h de setlenmişti.

ankara gölbaşı çıkışına kadar yaklaşık 45 km şehii içinde;zorlu sıkışık ve adım adım ilerleyen bayram trafiğinde geçti.

konyada mola verdiğimde araç 12024 km olmuştu. karaman üzerinden yola devam ettim.

Ekli dosyalar

• start.webp
    start.webp
    11.6 KB · Görüntüleme: 243
  • konya 1.webp
    konya 1.webp
    20.9 KB · Görüntüleme: 10
  • konya2.webp
    konya2.webp
    20.9 KB · Görüntüleme: 9
  • ara.webp
    ara.webp
    18.7 KB · Görüntüleme: 8
Ynt: 1.3 cdtı TÜKETİM REKORU(M)

yolda sırası ile 416.km de ve 472. km de resimler aldım. bu arada mut a varmıştım.

toroslara da tırmanıp yazlığa ulaştığımda ortala tüketim 3.8 e sabiylendi. ilk 500 km de 3.7 lt/100 km sanırım bir rekor :)

Ekli dosyalar

• 416.webp
    416.webp
    24.2 KB · Görüntüleme: 6
  • 472-1.webp
    472-1.webp
    22.5 KB · Görüntüleme: 8
  • 472-2.webp
    472-2.webp
    22.5 KB · Görüntüleme: 20

sonunda yazlıktayız :) yolu bilmeyen arkadaşlar içim son 130 km de 4. vitesi bir kaç kez kullandım. onun haricinde genelde yokuş inerken de çıkarkende 2 ve 3 deydi :)

Ekli dosyalar

• finish.webp
    finish.webp
    23.8 KB · Görüntüleme: 239

Mükemmel degerler tebrikler :) benim arabayı çekici bile çekse kesin sizin araçtan daha fazla yakar :D

tüketim değeri mükemmel, tabi bu rakamı yakalamak biraz sabır işi kanımca.
sabrınızıda tebrik etemk lazım.
Bazen insan uzun yolda sıkılıp sabırsızlanıp varsın olsun 1lt. fazla yaksın diyip hızlanıyoruz.

general_Applause gercekten güzel bir deger. Ben fazla kasmadan İstanbul Afyon arasını 4.5lt./100km gibi bir degerle geldim. 121de hızı sınırladım. Klima 4.kademede açık araçta 4 kişi. İstanbul ul çıkışı ve İzmit yoğun trafik. Hatta bunun 20 km.si 1. Vites dur kalk. Ona rağmen 4.5

Forum moderatörümüz TheJazz ın aynı araçla 3.1 lik ortalaması var ancak araçta sadece kendisi varken.

Sen tek başına olup hızını da biraz düşürsen inanılması güç bir rakama erişebilirsin gibime geliyor abicim.  greatt

Harika değerler tebrikler.

Harika bir ortalama.  14alkiss
Tolga abi'nin de söylediği gibi araç boş vaziyette inanması güç bir ortalamaya imza atılabilir gibi.  :)

Ben klima açık 1300km 4.2 yakaladım 4 kişi+ bagaj full sürekli sabit hızda değil onun altına inemedim sizin ki gerçekten iyi olmuş :)

Geri