1,3 ctdi kullanmam ilgili sorum olacak

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda olanlar bilir sahilde hız seviyesi 70 km/s ben 70 km/s hıza 4 viteste 2000 devirde yakalıyorum 5 e atıca devir malum olarak torkun altına iniyor ben şimdi 4. vitestemi kullanıyım yoksa yoksa 5. vitestemi:):/

siz sadece 2 seçenek sunduğunuz için 4 diyorum ama ben olsam devir 2000d/d altına da düşebileceği için 3 te devam ederim sonuçta aracı devirsiz kullanmak da zararlıdır

istanbulda olanlar bilir sahilde hız seviyesi 70 km/s ben 70 km/s hıza 4 viteste 2000 devirde yakalıyorum 5 e atıca devir malum olarak torkun altına iniyor ben şimdi 4. vitestemi kullanıyım yoksa yoksa 5. vitestemi:):/

5. vitesi unutun zaten araca zarar verirsiniz. Sahilde 1.3 sıkıntılı, ccyi 75 km e bağlayıp 4. vites kullanmanızı öneririm. (%10 tolerans ile 77 ye kadar ceza kesilmiyor). Tam 68-70km hız 3. ile 4. vites arası kalıyor Astra H da, sizdeki oranları bilemiyorum.

5. unut yakıtı arttırır en başta anlık tüketimde görürsün zaten test edersen 4 iyi olabilir ama 3 en güzeli

Arkadaşlar Merhaba ;

Yukarıda yazılanları okuyorumda , ben kendime eyvahlar olsun diyorum.Opel Astra 2009 1.3 CDTI Sahibiyim.Aldığımdan beri Araç 95 KM ye kadar 4.vites görmemiştir..Takarım 3.Vitese Basarım 90-95 Dedimmi 4.vitese takarım.

Acaba benmi yanlış kullanıyorum aracımı.Aracı devirli kullan devirli kullan demişlerdi bana.Vur dediler ben öldürdümmü acaba ne yaptım.? :)

konuyu açan arkadaşın aracı dizel ama bende bir şey merak ediyorum.aracın kullanım kılavuzunda mümkün olan en yüksek vitesde sürün diyor.mesela 50km hızla giderken 4.vitese geçebilirsiniz yazıyor.(yakıt ekonomisi için).genelde sakin araba kullanırım ama öğrenmek istediğim şu:aracım 5.vites 2000devirde 90km hızla gidiyor,aynı hızda 4. vites gitsem 110da 5.vitese atsam ve hızımı sabitlesem daha mı doğru olur?Birde düşük devir motoru yorar mı?bazıları yorar bazıları yormaz diyor.(sürekli 1750-2250)aralığı gibi-5.vites de.yorumlar için teşekkürler.

Arkadaşlar Merhaba ;

Yukarıda yazılanları okuyorumda , ben kendime eyvahlar olsun diyorum.Opel Astra 2009 1.3 CDTI Sahibiyim.Aldığımdan beri Araç 95 KM ye kadar 4.vites görmemiştir..Takarım 3.Vitese Basarım 90-95 Dedimmi 4.vitese takarım.

Acaba benmi yanlış kullanıyorum aracımı.Aracı devirli kullan devirli kullan demişlerdi bana.Vur dediler ben öldürdümmü acaba ne yaptım.? :)

4000 devire kadar aracı sıkıştırmadan yolunuz var, sıkıntı yapmayın.

Arkadaşlar Merhaba ;

2011 1.3 easy kullanıyorum 95 e gelmeden 6 ya çekiyor. Gaz pedalına sert basarsam sen gibi yapıyor. Yakıt değerlerin tavan yapıyordur herhal

Geri