1.6 gtc hakkında bır kac sorum var

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ygt_kymz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ygt_kymz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SAYFALARA BAKTIM AMA BULAMADIM SIMDIDEN OZUR DILIYORUM EGER BU ICERKLI BIR KONU VARSA

---1.6 2006 GTC 80bınde... almayı dusunuyorum alırken ozellıkle nerelere dıkkat etmem gerek gtc ıcın soruyorum herhangı bır ozellıgıne bakmam gerekmı ozel olarak?

---ayrıca lpg var 50 lıralık mazotla 300km yapıyor dedı benım aklım pek almadı yapabılırmı?

---son olarak gtc meraklısı alır ama alan memnun kalırmı performansından?

SIMDIDEN TESEKUURLER

SAYFALARA BAKTIM AMA BULAMADIM SIMDIDEN OZUR DILIYORUM EGER BU ICERKLI BIR KONU VARSA

---1.6 2006 GTC 80bınde... almayı dusunuyorum alırken ozellıkle nerelere dıkkat etmem gerek gtc ıcın soruyorum herhangı bır ozellıgıne bakmam gerekmı ozel olarak?

---ayrıca lpg var 50 lıralık mazotla 300km yapıyor dedı benım aklım pek almadı yapabılırmı?

---son olarak gtc meraklısı alır ama alan memnun kalırmı performansından?

SIMDIDEN TESEKUURLER

Simdiden hayırlı olsun. Fakat kişisel tavsiyem bütçeniz uygun ise 1.6Turbo olanını almaniz sizin için daha iyi olur. Hem daha keyifli hemde ikinci eli daha kuvvetlidir. Atmosferik 1.6 GTC sizi çok fazla tatmin edeceğini düşünmüyorum.

evet herkez oyle dıyor ama butce yetmıyor ıste ama 1.2 corsadan sonra bana ucak gıbı gelıcegı kesın =)

1.2 göre evet çok daha performansli gelicektir. Aracı alırken dikkat edeceğiniz pek fazla birşey yok. Boyasına, yağ kaçaklarına ve performansına dikkat ederseniz yeterli. Çünkü kronik olarak bir sorunu bulunmamakta.

SIMDIDEN TESEKUURLER

Yapamaz. 50 liralık mazotla anca 100 metre filan yapabilir, ondan sonra motoru kucaklar ;)

1.2 corsa'dan sonra ilk etapta yeterli gelecektir. Sport özelliği ile sürüşü muhteşem keyifli şehir içinde civa gibi muazzam tork üretiyor ayağınızız altında anlık güç var ancak dediğim gibi anlık. Uzamak istediğinizde yürü gibi oluyor sonra keşke turbo beslemeli modeli alsaydım dedirtir.

Günümüz şartlarında en büyük sorun kullanım maliyetleri yani benzin. Alırken karar verin performans mı ekonomimi performans ise 105 hp size keşke dedirtir ekonomi ise benim yaptığım hatayı yapmayın atmosferik versiyonunu alın alanında uzman firmalardan lpg taktırın. Tavsiyem BRC dir kendi aracım halen benzinli ortalama kullanımla şehir içi gece akıçı trafikte 9-10 litre yakıt tüketiyorum. benzinin lite fiyatının 4,25 olduğunu hatırlatmak isterim (20.11.2011)

Sorun kısmını gelince ben çoğunlukla annemin arabasını kullanıyorum : ))) benim astram 34,000 km de bu güne kadar büyük bir sorun açmadı. tek 20,000 km de ateşleme bobini bozuldu oda opellerin kronik sorunuymuş. fren balataları bile halen orijinali yani parçaları uzun ömürlü.

Tip itibari ile ilk çıktığı günden bu güne halen gençlerin gözde araçları arasında. Kullanıcıları tahmin ediyorum ki benim gibi seviyordur. Eğer ailenin tek arabası olacaksa 3 kapı araba burnundan gelir. Ben yeri geliyor arkadaşlarımla bile deli oluyorum kaldı ki aile ile gündelik hayatta olacak iş değil.

Dalgınlığına gelmiş adamın :) varmayın üstüne :)
Kardeşim Lpg li araba 50 tl lik mazotu gargaramı yapsın, ondan gitmez demiş arkadaşlar

:kop::

Geri