1.6 vectra lpg çok yakıyo....

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kış aylarına girdiğimizden beri lpg tüketimini takip ediyorum ama araç sanki 2 kat fazla yakmaya başladı. 60 lt tank var full dolu depo ile ilk lpg led'i ş.içi 60 km civarı gidiyor. yakıtı lukoil den alıyorum. kocaelide oturuyorum. yazın ankaradan milangazdan aldığım gazla ş dışı 150 km gidiyordu tek led. ş.içinde de 120 km gitsin diyelim. yinede şu an ki tüketim çok değil mi? acaba gaz aldığım istasyon da mı bir sıkıntı vardır araçta mı ?

arkadaşlar kış aylarına girdiğimizden beri lpg tüketimini takip ediyorum ama araç sanki 2 kat fazla yakmaya başladı. 60 lt tank var full dolu depo ile ilk lpg led'i ş.içi 60 km civarı gidiyor. yakıtı lukoil den alıyorum. kocaelide oturuyorum. yazın ankaradan milangazdan aldığım gazla ş dışı 150 km gidiyordu tek led. ş.içinde de 120 km gitsin diyelim. yinede şu an ki tüketim çok değil mi? acaba gaz aldığım istasyon da mı bir sıkıntı vardır araçta mı ?

slm öncelikle lpg tankını fulle ve km yi sıfırla kaç lt aldığını kaç para verdiğini llpg lt fiyatı ne kadar not al o şekilde ölçmeni öeririm. bende 1,6 vektra kullanıyorum vede şehir içi kmde 24 kr yakıyor yada şöyle diyelim 1 lt ile ortalama 10 km yol yapıyorum ama şehir içinde sakin kulanıyorum biliyorsun ki kullanum tarzı yakıtı çok fark ettiriyor.

slm. bende ş.içi sakin kullanıyorum. bakalım bir süre daha test edeyim olmadı brc servise gidip kontrol ettiricem. siz hangi istasyondan yakıt alıyorsunuz?

slm. bende ş.içi sakin kullanıyorum. bakalım bir süre daha test edeyim olmadı brc servise gidip kontrol ettiricem. siz hangi istasyondan yakıt alıyorsunuz?

ben genelde shell den yada opet ten alıyorun zaman zaman farklılıklar oluyor ama öle çok bariz değil bu ikisini öneririm yakıt kaliteside önemli sonuçda bunuda bir yanma süresi var

bu iş gösterge ışığıyla olmaz. tam dolduracaksın. muhtemelen 44-45lt gibi bir LPG alacak tankınız. sonra bitirene kadar gaz almayacaksınız ve benzinde binmemeye özen göstereceksiniz. toplam yapılan km'yi ve aracın ne kadar yaktığını o zaman en sağlıklı şekilde gözlemlersiniz.

Geri