10tl=33 km ??? sizce nasıLLLLL ?

tedirgin_08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yakıt hakkında konu açılmıştır ama .. şu andaki güncel fiyatlara göre sormak istedim.. 1999 corsa b aldım 1,4 gls .. ve 10 tl lik gaz ile 33 km gitti şehir içinde tüpü yeni takılı 112000 de ...SİZCE ÇOKMU AZ MI YAKMIŞ...tüpü takan kişi gaz ayarı içinj gelmemi söyledi ancak işim dolayısıyla gidemiyorum ... ayar yaptırdıktan sonra yakıt düşermi... LPG=2,75TL

SAOLUN VAROLUN :rakir::rakir::rakir: :maden:

Son düzenleme:
Bana biraz cok gibi geldi kardesim benim araba o degerlerde yakiyo 2.0 motor sen iyi bir ayar yaptir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

öncelikle hayırlı olsun. Doğru bir ölçüm için depoyu fulleyip ölçmelisin. Verdiğin değerler orta bir değer bence düşük yada yüksek demek doğru olmaz. 1000_1500 km sonra tekrar kalibrasyon yaptırdığında dahada düşecektir. Ama az yaksın diye sakın musluğu kıstırma aksine açtırki motor rahat çalışıp rahat çeksin inan tüketimin çok daha az ve sürüş keyfin bir okadar yüksek olacaktır. Kazasız belasız sürüşler

bu ölçüm yanlış bir ölçüm...en iyi ölçüm dolurup bitrip tekrar doldurmaktır...

10 tl 33 km gittiyse fazladır. ama doğru bir ölçüm değildir bu. çünkü gaz basıncı düştüğü anda lpg'den çıkmıştır...

LPG doğru ölçümü yoktur. Her pompa aynı basınç ve değerde basamaz... salla gitsin benzinden yine az yaktığı kesin.

10 Tl lık gazın 1 tl'sı zaten pııstt diyince uçmuyormu pompa ucundan.
Şaka bir yana en azından full lersen daha doğru sonuç alırsın.

İşte Emre burada aslında sıkıntı şu her gaz pompası aynı gazı basamıyor.

bunun önüne geçmek için mümkün olduğunca aynı istasyon aynı pompadan almak daha sağlıklı abi. ben şahsen öyle yapıyorum. sıra da olsa bekliyorum hep aynı pompadan alıyorum gazı.

Geri