17" BBS jant bijon aralığı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Flea_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar, 17" bbs jant beğendim, forumdan oktay38 arkadaşımızın aracındaki jantların aynısı, görünüşü birebir aynı ancak BMW çıkması olduğu için birinde 5x114.5 birinde 5x120 bijon aralığı belirtilmiş, bu jantlar uyar mı ? Uymazsa uydurmak için ne yapmak gerekir? Jantlar aşağıdaki resimde

qlwo.jpg

Son düzenleme:
Jantlar çift aplikasyonmu? 5x114.3 - 5x120 şeklinde?

Jantlar çift aplikasyonmu? 5x114.3 - 5x120 şeklinde?

Yok şef, çift aplikasyonun ne demek olduğunu bilmiyorum ama tahminimce, önlerle arkaların bijon aralığının farklı olduğunu söylediğini tahmin ediyorum. 2 ayrı jantçıda var istediğim jantlar. Biri BMW çıkması, 5x120 aralığı var üzerinde lastiği var, BMW jant göbeği var tek işim BBS jant göbeği takmak olacak. Öteki satıcı sadece jant olarak satıyor BBS göbekli 5x114.5 tüm japon grubu araçlara uyar demiş ama Opel falan dememiş, ben eminim 5x110 benim bijon aralığı, acaba bir esneme payı olabilir mi onu merak ediyorum.

5x110 yerine 5x114.3 uydudurabiliyor, çift aplikasyon demek; bazı jantlarda 10 adet bijon yuvası olur, mesela beşi 5x114.3 diğer beşide 5x120 ye göre.

Anladım, öyleyse pazarlığa girişeyim ben satıcıyla, 5x114.5luk jantları arabamda görmeyi çok istiyorum :)

iide vectra nın bijon ölçüsü ne ki? 5*114.3 bildiğim genelde civic ve hyundai gibi uzak doğu araçlarında oluyor. Oprl de 5*105 - 5*110 - 5*120 gördüm ben genelde

Araştırdığım kadarı ile uymaz.... En yakın ola 5.112 bile bijon kırıyormuş. 5.110 ölcülerinde kesin vardır. acele etme uygun olanı al...
bu benim tavsiyem

Abiler istediğim jant ne yazık ki BBS RX serisinden, illaki bu olacak başka türlü piyasadaki jantları beğenmiyorum, bu gidişle GT jantı arayışına geçicem, işim rast gitmiyor bir türlü

Resimdeki jantı buldum ama uymuyor diyorsunuz, üzüldüm şimdi

ofbzpy.jpg

Flanş, oynar bijon vs bunlar sakat işler. Tam bijon ölçüsünde bulabiliyorsan al, yoksa Allah korusun araba bu jantların üzerinde gidiyor sonuçta

Geri