2000-2006 Corsa C 1.2 sahibleri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lapsetur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
2000-2006 Corsa C 1.2 sahibi arkadaşlar aracınız 1.000 Km'de ne kadar yağ eksiltiyor.

Paylaşırsanız sevinirim.

84000 km de satana kadar neredeyse sıfırdı. Mutlaka yağda kayıp olur ama dikkate alınmayacak kadar eser miktarda idi.

araçta lpg var mı

Benim araçta LPG yok fakat düzenli olarak 1.000 KM'de 200-400 Gr. arası yağ eksiltiyor.

Mavi duman atsa dicem yağ yakıyor. Aracın altına üstüne bakıyorum yağ kaçıran yer yok. Fakat gözlemlediğim kadarıyla arabayı devirli kullanunca eksiltme biraz artıyor.

Kronik sorun deniyor fakat bu kronik sorun neresinde bir onu tespit edebilsem

Bildiğim kadarıyla 1000 km de 0,8 litre yağ kaybediyor corsa C
Yok artık daha neler. 15000 km bakım aralığı olan bir araç 12 lt yağ yakıyor demektir. Hatalı bilgi, önem vermeye bile değmez.

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla 1000 km de 0,8 litre yağ kaybediyor corsa C

Yok artık daha neler. 1500 km bakım aralığı olan bir araç 12 lt yağ yakıyor demektir. Hatalı bilgi, önem vermeye bile değimez.

Kitapcıkta 1.000 KM'de 0,6 ml (600 gr) yazıyor. Bunu dikkate alırsak hiç sorun yok demektir.

Beyler emin misiniz 0.6 ml yazdığına. 7 yıldır corsa kullanıyorum, toplam 100bin km den fazla yol yaptım, bir kere bile bakımlar harici yağ eklemedim. Fabrika 15000 km bakım aralığı veriyor. 9000 gr yağmı yakacak bu araç. Aracın arkasında yağ bidonu ile mi geziyorsunuz.

Beyler emin misiniz 0.6 ml yazdığına. 7 yıldır corsa kullanıyorum, toplam 100bin km den fazla yol yaptım, bir kere bile bakımlar harici yağ eklemedim. Fabrika 15000 km bakım aralığı veriyor. 9000 gr yağmı yakacak bu araç. Aracın arkasında yağ bidonu ile mi geziyorsunuz.

Hangi yağı kullanıyorsunuz. Valla bidon'la gezmesekde en az 1 Lt bulunduruyorum

Geri