2003 astra sedan ses sistemi nasıl sizce...

sertboycool

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba forum arkadaşlarım ;
2003 astra sedan arabama içinde keyifle dinleyebileceğim bir ses sistemi yapmak istiyorum. Fakat çok ucuk paralarda harçamayı düşünmüyorum. Araştırmalarında aşağıda belirttiğim ürünleri önerdiler yakında bu ürünleri alacağım ama almadan sizinle paylaşmak istedim. Sizce nasıl bir sistem olmuş ekleme yada değiştirmemi önerdiğiniz ürün varmı...

Pioneer Deh 3000 veya 4000 teyp (1 ad.)

Arka kalonlar : pioneer 6992 veya 6903 460 W ( 2 ad.)

Ön ve Arka kapılar : jbl 16 cm. gt 06507c ( 4 ad.)

Anfi : Jameson 1400 W veya jbl 50.4 ( 1 ad.)

Buffer : jbl gt 4.12 30 cm ( 1 ad.)

bilgi ve tecrübelerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.

teybin amfi çıkıslarına dikkat et en azından ön arka olsun tabi bu devirde en iyi çıkıs ön arka sub olan
bende piooner 2920 var ön cıkıslı sadece baglarken çogaltıcı kullandık :(

Arka kalonlar : pioneer 6992 veya 6903 460 W ( 2 ad.)

Ön ve Arka kapılar : jbl 16 cm. gt 06507c ( 4 ad.)

aynılarını kullanıyorum

çok memnunmum anfimde yeni seri jbl 504 son seste dinleyemiyorum zaten zorluyo

4 ohm da 55rms çıkıslı

jbl complarda 2 ohmda çalışıyo dolayısı ile amfi onları 70 80 le besliyor compların tizleri çok güclü gercekten

pioneer 460 lıklar adetea mini bi woofer çok begendim

Son düzenleme:
bilgin için teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile bu ürünleri bana öneriyorsun. o zaman alayım. ama teyp i usb girişli ve mutlaka sonu 00 biten seri almak istiyorum çünki sitedeki bir arkadaştan da direksiyondan kontrol ünitesini alacağım . buna göre önerisi olan paylaşmak isteyen arkadaşlar varmı....

evet kesinlikle öneriyorum yarışmalara katılmıcaksan hesap kalite bakımından en güzel secenekler

jbl 50.4 amfiyide tavsiye ediyorum fazlasıyla yetiyor bu sisteme

asla yarışma yada dışarıya dinletmek gb. niyetim yok amacım arabamın içinde zevk alarak keyifle dinleyebilmek bağlantıyı sizce nasıl yaptırayım.. yani ön kapıları teyp den sadece 460 W lık arka hapörlörle buffer ımı anfiden besleyeyim yoksa hepsini mi anfide besleyeyim karar veremiyorum

bir şey soracam ben bu işlerden pek cakmasamda bl 16 cm. gt 06507c bu hoporlorlerı amfiye baglamak gereklımı

ben bi tane ts303f pioneer sub
jbl 16 cm. gt 06507c
pioneer 3000 teyp alsam birde sub göre amfi alsam nasıl bır ses elde ederım.

Pioneer TS-A1672S 220W veya jbl 16 cm. gt 06507c

hangisini tercih ederdiniz

bir şey soracam ben bu işlerden pek cakmasamda bl 16 cm. gt 06507c bu hoporlorlerı amfiye baglamak gereklımı

ben bu ürünleri oktay abiden aldım jbl comp.lar crossover lı falan oldugu için teybi yorar bunları amfi ile besle dedi
ggerekirse arkaları teyple besleyip amfinin arka çıkısına woofer takarsın dedi

yine en iyi cvp ı kendisi verecektir

arkaları teyple beslemek işe yaramaz pratikte.çünkü önlerde complar amfiyle çalarken arkaların sesini duymak mümkün olmaz.

iyiakşamlar. Bahsettiğiniz sistemi Orjinal teybinizede (CDR 500 vs.) bağlayabilirsiniz.

Geri