2004 corsa ojinal doubledın

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar biliyorsunuz bu corsalarda teypte çıkıntı yok bu yüzden dorjinal double dın bulmak çok zor.ben türkiyede bulamadım.ama çinde tam istediğim ürünü buldum 380 dolar fiyat çok güzel yalnız getirtmeyi araştırdım herşey tamam yanlız gümrükte kesin takılıyormuş nasıl getirtebiliriz bu ürünü keşke sıkıntısız getirebilsek.üründe yok yok resmin üstünde internet adresi yazıyor.msn i de var satıcının her kolaylığı yapmaya hazırlar.100 doların altında fatura keseriz diyor dhl ile yolluyorlarmış ama ben daha önce hiç getirtmediğim için güvenemiyorum.siz ne dersiniz?

Ekli dosyalar

• Car-DVD-GPS-for-Opel-Zafira-Meriva-Corsa-C7031OA-.jpg
    Car-DVD-GPS-for-Opel-Zafira-Meriva-Corsa-C7031OA-.jpg
    47.7 KB · Görüntüleme: 75

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
380 doları ödersin.adam da sana 100 dolar fatura kesip ürünü kargolar.
1.ihtimal:kargo gümrükten geçerken ambalaj büyüklüğü sorun olmaz.fatura tutarı da 100 dolar olduğu için dikkat çekmez.süreç tamamlanınca dhl kapıya kadar getirir.
2.ihtimal:kargo kutusu yüzünden gümrükte takılır.Türkiyedeki muadilinin fiyatı baz alınır ve kdv,ötv,bandrol gibi ödemeleri yapıp ürünü gümrükten çekersin.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dhl ups tarzı firmaların gümrükte takılan paketler için 200-300 TL civarı evrak parası istediğini okumuştum bir çok sitede.. istersen china post ile getirmeyi de bi düşün, gümrüğe takılırsa posta gümrüğünden %10 vergi ile çekersin.. veya ems yi de düşünebilirsin, 10-12 günde geliyor..

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
dhl ile gelir takilirsa size soyledikleri fiyat ile ugrasmam dersiniz paket millilesir... bence almayin ama deneyin olursa millete faydasi olur :D

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde var diyorsunuz ama belliki yazımı okumamışsınız yada bu konuda bilgi sahibi deilsiniz.corsa ve astraların teypleri arasında bir fark var o fark ortaya doğru genişleyen çıkıntı.lütfen dikkatle benim eklediğim resme bakınız eminim sizde görüceksiniz.olmuyormu o teyp diyceksiniz oluyor ama görüntü çok çirkin oluyor.yinede ilginiz için teşekkürler.anlamadığım herkes astra teybi satıyor eminim corsa astradan çoktur ve o teypten getiren çok para kazanır çünkü satan yok türkiyede.firma toplu alımlarda iskonto yapacağını belirtmişti.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar biliyorsunuz bu corsalarda teypte çıkıntı yok bu yüzden dorjinal double dın bulmak çok zor.ben türkiyede bulamadım.ama çinde tam istediğim ürünü buldum 380 dolar fiyat çok güzel yalnız getirtmeyi araştırdım herşey tamam yanlız gümrükte kesin takılıyormuş nasıl getirtebiliriz bu ürünü keşke sıkıntısız getirebilsek.üründe yok yok resmin üstünde internet adresi yazıyor.msn i de var satıcının her kolaylığı yapmaya hazırlar.100 doların altında fatura keseriz diyor dhl ile yolluyorlarmış ama ben daha önce hiç getirtmediğim için güvenemiyorum.siz ne dersiniz?
kendi aracım için bugün sipariş verdiğim cihazı gümrükten teslim aldım.

*shipping dahil 499 dolar ödedim
*dhl istanbula inen paketi izmire yönlendirmek için 130 tl istedi ve ödedim.buna dikkat etmöek lazım.ürün istanbula gelmeden ordino nosu ile dhle yazılı bildirimde bulunup ürünü kendi şehrinize ait gümrüğe (her şehirde yok) yönlendirmesini isterseniz bu ücretten kaçınabilirsiniz.
*dhl 150 tl gümrük evraklarını size vermek için makbuz karşılığı ücret alıyor.bunu da ödedim ve bundan kaçış yok.
*gümrükten malı çekmek büyük problem.gümrüğe gidip şifre alacaksınız.bu şifre ankaradan onaylanınca tekrar gümrüğe gidip pcden basılı halde beyanname düzenleteceksiniz.şifrenin onaylanması 15 günü bulabiliyor.sonra bu evraklarla işleme başlayacaksınız. (ben gümrükte çalışan bir arkadaşım sayesinde,sözlü bildirim şeklinde işlem yaptım ve şifre yöntemine gerek kalmadı.ama normalde bu şekilde işlemleri kayda almıyorlar)
*cihazda radyo ve tv olduğu için bandrole tabi.yaklaşık 200 tl gibi bir rakam.ödemeden kaçmak mümkün değil.(ben yine aynı arkadaş sayesinde cihazı hediyelik eşya gibi beyan edip işlem yaptım.normalde bu şekilde işlem yok.)
*İzmir gümrükte paketi depolayan firma (mng mesela) ardiya ücreti alıyor.100 tl gibi bir rakam.kaçış yok.ben yine bunu da ödemedim.

sonuçta 380 dolar olan ürün için 580 tl ayrıca masraf yapılıyor.ayrıca birkaç günlük bir işlem ve gümrükte evrakları düzenlemek bile büyük olay.

NOT: bu akış şemasını her yerde bulamazsınız, sevgiler :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
kendi aracım için bugün sipariş verdiğim cihazı gümrükten teslim aldım.

*shipping dahil 499 dolar ödedim
*dhl istanbula inen paketi izmire yönlendirmek için 130 tl istedi ve ödedim.buna dikkat etmöek lazım.ürün istanbula gelmeden ordino nosu ile dhle yazılı bildirimde bulunup ürünü kendi şehrinize ait gümrüğe (her şehirde yok) yönlendirmesini isterseniz bu ücretten kaçınabilirsiniz.
*dhl 150 tl gümrük evraklarını size vermek için makbuz karşılığı ücret alıyor.bunu da ödedim ve bundan kaçış yok.
*gümrükten malı çekmek büyük problem.gümrüğe gidip şifre alacaksınız.bu şifre ankaradan onaylanınca tekrar gümrüğe gidip pcden basılı halde beyanname düzenleteceksiniz.şifrenin onaylanması 15 günü bulabiliyor.sonra bu evraklarla işleme başlayacaksınız. (ben gümrükte çalışan bir arkadaşım sayesinde,sözlü bildirim şeklinde işlem yaptım ve şifre yöntemine gerek kalmadı.ama normalde bu şekilde işlemleri kayda almıyorlar)
*cihazda radyo ve tv olduğu için bandrole tabi.yaklaşık 200 tl gibi bir rakam.ödemeden kaçmak mümkün değil.(ben yine aynı arkadaş sayesinde cihazı hediyelik eşya gibi beyan edip işlem yaptım.normalde bu şekilde işlem yok.)
*İzmir gümrükte paketi depolayan firma (mng mesela) ardiya ücreti alıyor.100 tl gibi bir rakam.kaçış yok.ben yine bunu da ödemedim.

sonuçta 380 dolar olan ürün için 580 tl ayrıca masraf yapılıyor.ayrıca birkaç günlük bir işlem ve gümrükte evrakları düzenlemek bile büyük olay.

NOT: bu akış şemasını her yerde bulamazsınız, sevgiler :D

ben dedim her baba yigidin harci degil cok zor posta ile gelen teypler cogunlukla gumruge takiliyor (ptt dahil) vw cok ugrAIYORSUNUZ...:eek::sorry: