2004 vectra simit depomu yoksa normalmi tatırayım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan seko40
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

seko40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar haftaya aracıma lpg taktırmayı üşünüyorum vectra kullanan ve lpg taktıran arkadaşlar varsa sizce simit depomu taktırayım normalmi ;?ayrıca kaçlık depo taktırayım

Kullanışlılık bakımından bence normal lpg depoları daha iyi.Çünkü simit tank taktırdığınızda stepneyi bagaja koyacaksınız.Yuvarlak depodan fazla yer kaplayacak.

bu size kalmış bir şey. bagaj kullanım durumunuza bağlı. ben geçen sene silindir taktıdım. stepne ne olursa olsun arabada olmalı kitle falan uğraşmaya gerek yok. her şey olabilir lastiğe. simit taktırıp lastiği bagajda sağa sola taşımak yerine silindir taktırdım kalan bagajı kafama göre kullanıyorum. kaldı ki vectralarda bagaj çok sorun olmuyor geniş hacme sahip. uzun yola gidiyorsanız tankı biraz büyük almakta fayda var. küçük tanklarla sürekli yakıt almak için durmak gerekiyo.

Ben simit tank sevmiyorum ama daha iyi gibi. Bende de simit tank var. Çabuk bitiyor ve koskoca teker bagajda sinir bozucu dağınıklık yaratıyor. Ama tankın o insanı dehşete düşüren görüntüsünü görmemek de bir avantaj tabi.

Aracını fazla kullanmıyor isen bence hiç taktırma daha iyi.

bende en büyük silindir depodan var. keşke simit taktırsaymışım diyorum. hem kötü görüntü hemde bagaj çok küçülüyor. tabi simit depoların hacmide ortada. benim tercihim en büyük hacimden yana olmuştu. ama simit depoya dönme fikrim hala mevcut.

Aracını fazla kullanmıyor isen bence hiç taktırma daha iyi.

bu çok yanlış bir düşünce bence. ben 2 yıl boyunca aracı az kullandım. lpg takıldıktan sonra ise belki 2-3 kat fazla kullanıyorum ama aynı parayı ödüyorum.

lpg'yi sevmiyorum ama mecburum. otobüsle gideceğim şehirler arası yola kendi aracımla gidiyorum mesela. benzinde olsa bunu yapmak pek mümkün değil malesef.

valla bende simit tank var stepneyi zaten attım bodruma duruyor :) astrada silindir tank vardı bagajda kepazelikti resmen :) petlastan 4 lastik aldığım için 1 sene yol yardımım var. o bitincede sigortaya yol yardıımı eklettirip bir sorun olduğunda yol yardımıyla en yakın lastikçiye çektiririm uzun yolda. şehiriçinde zaten tamir kiti var :)

bu çok yanlış bir düşünce bence. ben 2 yıl boyunca aracı az kullandım. lpg takıldıktan sonra ise belki 2-3 kat fazla kullanıyorum ama aynı parayı ödüyorum.

lpg'yi sevmiyorum ama mecburum. otobüsle gideceğim şehirler arası yola kendi aracımla gidiyorum mesela. benzinde olsa bunu yapmak pek mümkün değil malesef.

İlk başka aslında öyle görünmekte yani nedir? LPG olduğunda az yakıyor vs. Ama işin hesap kısmına baktığımda bence pek cazip değil. Niye? Şimdi 1500-2000 TL ile bir LPG taktırıyorsun. Sonrasında ise zaten hemen takıp da uyum sağladı işi sanırım yüz araçtan sadece 10 araç da mümkün. Bu site içinde bir çok konu var. Özellikle bobinlerin yanması. Burada çok okudum. Şimdi o bobin 450 TL idi bir ara sonra buji ve kablolar onlarında canına okuyor. Motorun performansı zaten ortada. Benim demem o ki eğer ki yılda 5000-7000 KM arasında aracını kullanan bir kişi için gereksiz. En azından aracın benzinli olur için rahat eder. Sadece o değil ki... kapalı park alanları sonra bagajın kullanılmaması simit taktır sonra istetme elinde kalsın daha bir çok eski yanları benim aracım da LPG var yemin ederim şimdi ki aklım olsa idi aracıma tüp vs taktırmazdım.

Geri