2005 astra H 1.6 yla aranıza katıldım ve yardımlarınıza ihtiyacım var

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gmellec
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gmellec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhabalar , ismim gökhan antalyada polis memuruyum , ilk aracım bu oldu , ilklerin her zaman bir hatası olur , aracı alırken farkedemediğim motordan gelen bir ses ile 2 gundur canım sıkkın araştırdığım kadarıyla emme manifoldun dan kaynaklı bir problem illaki bu sorunla karsılasan olmuştur aranızda , var ise antalyada yok ise çevre illerden bilgilendirebilecek forumdaşlar varsa yardımlarınız ı bekliyorum,

Oncelikle aramiza hoşgeldiniz gökhan bey. Sizinle meslektasiz :) Ses nasil birsey anlatabilirmisin ? Belkide korkacak birsey değildir ustaya gösterdin mi ?

Oncelikle aramiza hoşgeldiniz gökhan bey. Sizinle meslektasiz :) Ses nasil birsey anlatabilirmisin ? Belkide korkacak birsey değildir ustaya gösterdin mi ?
hoşbulduk, ses şu şekilde , rölantide çalışırken duyulmuyor , gaza yüklendiğimzaman birşeyler içerde şıkırdar gibi ses geliyor bi ara video çekip atıcam youtube dan bulduğum şu sorun yüzde 90 , ustanın bi taneside emme manifoldundan geliyor dedi diğer forumda bi arkadaş manifoldun sökülüp içindeki klapelerin sıkılması gerektiğini söylemiş , usta manifold yapılamıcak durumdaysa pahalı dedi 1.200 civarı dedi ekstra işçilik o kadar rahatsız edici bi durum yok insan kendikendine problem yapıyor,
View: https://www.youtube.com/watch?v=vj96BtmHOyE

Bu gönderdiğiniz videodaki sorunsa yaptirmakta fayda var sonucta ses sizi rahatsiz ediyor ilerleyen dönemde belki daha kotu arizalara yol açabilir. Ayrica 1200 tl komple manifolt fiyatimi ?

araştırmalarım doğru yönde oldu, 5 farklı ustaya gösterdim 2 si manifold dedi, biri parça değişebilir yaptırabilirsek manifoldu yaptırırız dedi diğeri manifoldu yapcam 250 ye hepsini hallederim dedi. kendim tamir edicem dedi, diğer 2 usta kapağın içinde siboplara vuran 16 adet parçalardan bazılarının bozuk olduğunu onun ses yaptığını söledi, aynı seyı söyleyen ustanın biri 1.5 u gözden çıkar takım halınde olur onlar ayrı takamayız dedi, diğeri bozuk olanları değiştiririm dedi 500 600 tutabılır dedi, 1 tanesi bulamadı bırakman lazım araştırmam lazım dedi sonuç olarak bugun verdim, yarın 3 gıbı gel al dedi usta bakalım sonucu yazarım yarın,

Geri