2005 corsa cdti hava akışmetre sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan osmannn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım siyah duman atıyor ve arıza ışığı yanıyor diye tech 2 cihazına bağlattım. Usta hava akışmetre sorunu olduğunu söyledi ama onu değiştirmekle aracın hantallığı ve siyah dumanı kesilmezse egr ye bakmamız gerekir dedi. Yani hava akışmetresini değiştirmekle düzelmeyebilir dedi. Arkadaşımda 2007 corsa D cdti var. Bu araçtaki hava akışmetresini söküp benim araca taktığımızda arkadaşın hava akışmetresine zarar verme ihtimali var mı ? Arkdaşın aracı 75bg . Sıfır akışmetre alıpta işe yaramamasından korkuyorum da.

kardeş corsa d deki ni seninkine takmanla zarar görmez fakat uyumlu değildir....
belki yapısal olarak birbirine benzesede ohmaj ları farklıdır...sen soketini çekip öyle kullanmayı bir dene daha iyi olur...

usta akışmetrenin fişini çek duman azalıp çekiş artarsa kesin debimetre arızalıdır.

benim eski multijetde de turbo 3000 de devreye giriyordu.Fişini Söktüm 2500 gibi girmeye başladı.Daha Sonra Bende Akışmetereyi söktüm, balata spreyi ile güzelce temizledim fişini taktım, sorun çözüldü artık 2200 gibi etkisi hissediliyordu.

Geri