2005 corsa cdti volan ve triger zinciri hakkında

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan osmannn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar volandan ses geliyor ama aşırı derecede değil, içim rahat etmediği için volanı değiştirmek istiyorum. Aracına sabit volan taktıran arkadaşların önerilerine ihtiyacım var. Sabit volan mı taktırayım yoksa orjinalden mi devam edeyim ? Aracım 115.000 km de triger zincirini değiştirmekte gerekiyor mu acaba . Eğer değiştirmem gerekiyorsa ikisini birden yaptırayım diyorum. (İşçilikleri ayrı ayrı pahalı tutmasın :) )

Özellikle sabit volan konusunda kararsızım. Kullanan arkadaşların bu konudaki fikirlerini bekliyorum.

trıgere gerek yok zaten onun ıscılıgı ayrı onunkısı ayrı trıgerden ses gelıyomu pekı?
volandan sabıt yaptırıp cok memnun olanıda duyduk hıc memnun olmayanıda benm tanıdıgm aracını kullandıgım kısılerın dedıgı araba sarsıntılı calısıyor bende corsa varken orjınalını taktrmıstım bu yuzden ses fazlalasmadysa daha ıdare et oyle bence baskı ne durumda ?

trıgere gerek yok zaten onun ıscılıgı ayrı onunkısı ayrı trıgerden ses gelıyomu pekı?
volandan sabıt yaptırıp cok memnun olanıda duyduk hıc memnun olmayanıda benm tanıdıgm aracını kullandıgım kısılerın dedıgı araba sarsıntılı calısıyor bende corsa varken orjınalını taktrmıstım bu yuzden ses fazlalasmadysa daha ıdare et oyle bence baskı ne durumda ?

Volanın sesi rahatsız edecek kadar değil zincir seside şimdilik yok . Baskının durumunu nasıl anlayacağız ?

Son düzenleme:
arabada tıtreme varmı kalkıslarda debrıyajın kavrama noktası devır yukselıp hız dahamı yavar artıyor debrıyaj pedalı sertmı bunlardan anlarsın

Teşekkürler , araca bindiğimde bunlara dikkat ederim. Baskı tek başına mı değişiyor ?

baskı balata degısır ama volanda ses oldugu ıcın tekrar sok tak parası vermemek ıcın volan baskı balata set degısıyor corsalarda ondan eger balatanda sıkıntı yoksa volanı oyle ıdare et gıttıgı yere kadar

Sıfır Volan da ses yapma örnekleri var. Sabit deki amaç ise ömürlü ve sessiz olması maaşallah siz 100.000 görmüşsünüz. Az sesi duymayın, ben 20.000km de o sesi duydum, artık duymamazlıktan geliyorum. Sabit volant da sarsıntı artıyor.

Zincir 100.000 deniyor servislerde, taksiciler ise ses geldiğinde değişiyorlar ve sorduğum multijet taksicilerden en fazlası 120.000 de sesten değişmiş.

volandan gelen ses rahatsız etmiyorsa değiştirme, ben 130000km de baskı balata ile birlikte volanı da değiştirdim, sıfır volan bile ses yapıyor hala. değiştirmen fayda etmeyebilir hatta ses artabilir de, şahsen bende öyle oldu. sorunu da müziğin sesini biraz daha açarak gideriyorum:))

hareketli volan triger zincirinin ömrünü arttırdığını söyledi benim usta(doğruluğu nedir bilmiyorum ama güvenim tam:) ), sakın sabit volana dönme dedi. ayrıca hareketli volanda 160000km ye kadar zincir değiştirmene gerek yok hatta ses gelene kadar değiştirme dedi.bence gerek yok 115000de zincir değiştirmeye. sabit volanı da tavsiye etmiyorum.

Geri