2006 Opel Corsa 1.3 Cdti easytronic yakıt tüketimim.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kafkas41
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kafkas41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.2006 Opel Corsa 1.3 Cdti easytronic aracımı 134.000 km de ilk sahibi olan çok yakın bir arkadaşımdan aldım.Aracın km yüksek diye biraz çekiniyordum ama sahibini tanıyordum.
Yaklaşık 3 gün önce kırmızı ısık yanarken km sıfırlayarak 130tl (43.3L) tmazot aldım opetten.izmit-gölcükten çıktım marmarise vardım.yaklasık 60 km marmaris ş.içi kullandım.marmaristen fethiyeye geçtim.Fethiyeden marmarise geri dönüste 1003km de kırmızı ısık yandı,totalden 129tl (42.8lt) fulledim.

Yani 1003km de 43lt yakıt yaktım.Ben ve esim arka koltuk ve bagaj dolu idi.Yaklasık 500km klima açık.

Arabamı daha cok seviyorum artık.:)

gayet ıyı masallah :) klıma kapalı olsa ve arabada boş olsa demekki 1200den fazla yapcaksınnız..

O kadar farkeder mi ki? Yalnız ortala hızım 95-100 km idi.rampa asa gazdan ayağımı cektim ve gereken yerlerde manuel kullandım.

Valla Ben En Son Karmada, 200 TL Mazot İle 1200 Km Yaptım... Full Klima Açık, Şehirlerarası 120 130 Km Arası Kullandım(100Km Altına Düşmemek Kaydıyla) Şehir İçi'de Minimum 3000 Devir Kullandım...Yani Yaklaşık Olarak Karmada 17 Kuruş Yaktım Acaip Memnun Kaldım

merhabalar,

aynı araç ile 6 ay önce bir depo ile 750km yapıp çok şükür diyordum. bugün bir depo ile 550km yapıyorum ve canım acıyor.. :( filtreler değişti.. ağırbakımı geçtiğimiz ay yapıldı ama sanayideki arkadaşlar bir problem yok diyorlar.. sizce neden kaynaklanabilir?

Kesinlikle bir problem var. O araçla şehir dışı minimum 1000 km yapmanız gerek.(Sakin kullanımda)
Güncel olması bakımında geçtiğimiz haftasonu Ankara-İzmit-Ağva-Şile-Gebze yolunu takip ettiğimde menzilim 1000 km civarındaydı ki Ağva yollarını bilen bilir.

Geri