2011 1.3 Astra Enjoy 111. Yıl ile Aranızdayım..(seramik kaplamalı)

sedat-dmrcn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Mrb.arkadaşlar 2.5 yıl mondeo 97 modele bindikten sonra bulup buluşturup aracımı yenilemeye karar verdim.Tutulmayan bir araç olan mondeoyu yaklaşık 2 hafta gibi bir süreçte satabildim.Satmadan opeli aldım çünki alamasam binecektim aracıma.Pandemi nedeniyle uzağa bakmaktan vazgeçip çevrede olan astra 1.3 lere bakmaya başladım.Samsunda beyaz bir 164 bin kmde araç buldum 80 bin tlye anlaştık kapora verdim ve 4 gün süre istedim "tamam araç senin"dedi..3.günün sonunda aradı vazgeçtim!dedi.Tamam dedik mal sizin.Sonra ardındaki gün ilana 97500!tlden koymuştu bu aracı!!!sağolsunlar piyasayı bu hale getirenleri iyiliklerle yad ediyorum!!!Neyse dedik bakmaya devam ettik ve Orduda bölük komutanının aracına talip olduk 128 bin kmde,boya-hata sıfır.Expere soktuk motoru-turbosu-enjektörü herşeyi güzel çıktı.Almaya karar verdik ve 85500 tlye anlaştık.
Bu astralarda özellikle koyu grilerde güneş yanığı çok oluyor sanırım kronik.Ben de korumak için araştırmalarım sonucu Crystal Serum Light 30ml ürününün uv koruması olduğunu ve üzerine 6 ayda bir atılacak olan aynı markanın c2v3 adlı ürününü de elimde bulunduruyorum.Bu sayede korumanın 5 yıl olacağı vaad ediliyor!!!İddialı bir süre ama bakıp göreceğiz.Seramik ürününü atmadan önce kil temizliği+ pasta makinem ile pasta yapma işlemi yaklaşık 5-6 saat sürdü ve seramiğe hazır hale geldi araç.Ardından seramiği uygulamaya başladım.Nette fazlası ile video var bu konuda ve aldığım ürünle hata bile yapsanız pasta makineniz varsa hatayı telafi edebilirsiniz.Şükür hata yapmadan işlem tamamlandı.Resimleri becerebilirsem yüklüyorum ilk aldığım seramiksiz haliyle sonraki haline bakabilirsiniz..
Yine mondeo ile ister istemez kıyas yapıyorum bindikçe.Mondeo 2.0 motor 136 hp olduğu için özellikle sehir içi buna göre inanılmaz ataktı.1000 devirle girip 2.viteste 2000 devirle çıktığım yokuşu astrada2.viteste aynı devirde girersem kesinlikle1.vitese cekmek zorunda kalıyorum:(Uzun yolda astra aynı performansı veriyor çünki turbo devrede o sırada.Yol tutuş olarak astra yine mondeodan bir gömlek aşağı.Arka süspansiyon mondeoda bağımsızdı mesela!!!Ama gelgelelim mondeonun kıymeti bilinmiyor.Satarken zarar etmediğim için şanslı olmalıyım çünki hiç prim yapmadı doğru dürüst.Bu sebeplerden ötürü de artık mk4 kasa mondeoya bineceğime astra olsun tutan olsun.Bir de ilk dizel aracım oldu bu,dizeli deneyelim bakalım dedik ve aldık.Hepinize teşekkür ederim buraya kadar okuduğunuz için.sağlıcakla kalın...IMG-20200622-WA0034.jpgIMG-20200622-WA0036.jpgIMG-20200702-WA0051.jpgIMG-20200702-WA0058.jpgIMG-20200702-WA0064.jpgIMG-20200702-WA0065.jpgIMAG1538.jpg

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın aracınızı

• Beğen
Tepkiler: sedat-dmrcn