2011 Astra Classic 3 HB 1.3 CDTİ Artıları ve Eksileri

koksalbasaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Öncelikle 2011 model astra classic 3 1.3 cdti aracımı yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Geneel olarak aracımdan memnunum ama eksik yönleri de yok değil;
1- İlk kalkışta ağır kalkıyor.
2- 1. ve 2. viteste çok ağır kalıyor. 3. vitesten sonra veya 2000 devirden sonra kendini topluyor ama aracı sürekli yüksek devirde kullanmakta yakıt tüketimini arttırıyor.
3- ESP olmaması büyük eksikik.
4- Vites geçişleri daha yumuşak olabilirdi.
5- USB girişinini olmaması.

Artı yönleri;
1- Araç tüm ince işçiliği ve ayrıntılarındaki özeni ile gerçekten tatmin edici.
2- Standart donanımı ile gelen özellikler sürüşü kolaylaştırıyor, konforlu ve zevkli bir sürüş sunuyor. Cruse control, otomatik cam ve yağmur sensörü, park sensörü, otomatik cam kapama vb..
3- Dış yol sesini sürüş esnasında içeri vermiyor.
4- Yumuşak süspansiyon ile yola yapışıyor özellikle bu özelliği çok hoşuma gitti.
5- Aracın içinde kendinizi güvende hissediyosunuz.

Bu aracı kullananan arkadaşlardan yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle yeni araç almak isteyen arkadaşlara yol gösterici olur. Sizce Astra Clas.3 1.3 CDTİ' nin artıları ve eksileri nelerdir?

Son düzenleme:
Bende yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Önceki aracım corsa c 1.3 70 hp den sonra bana daha seri geldi. 1 den 2. vitese geçerken corsadan çok daha iyi topluyor ve hızlanıyor. Bence 1.3 90 hp 1340 kg ağırlığında olan bir araç için hızlanmaları gayet başarılı.

Corsanın homurtulu motor sesinden sonra motoru bir hayli sessiz geldi. Belkide km ilerledikçe buda artacak ama şimdilik çok iyi diyebilirim.

Bu araçta en çok hoşuma giden verdiği güven hissi ve konforu oldu. Standart olarak gelen konfor paket donanımları sürüşü gayet zevkli hale getiriyor.

Ama opel keşke ön konsol çıtalarını, iç kapı tutacakları ve takomotre çerçevelerini gri yapsaymış çok daha iyi olurmuş. Böyle 3-5 kuruşluk şeylerden çalmaları iyi olmamış.

Yumuşak süspansiyon mu ? Taş gibi sert süspansiyon var iyi yol tutuşu var bu nedenle.

Ben eksileri söyliyim:

-Eşya gözü yok
-Konsol çıtırtıları gıcırtıları vs var. Çözümü var ama çok uğraştırır (güzel bir yalıtım)
-1. vitesi kısa.Onun dışında performans tatminkar 12 saniyede 0dan 100e ulaştım
- 4 airbag bu araca olmamış

Yumuşak süspansiyon derken şunu kastettim; yolda giderken yere yapışması virajlarda savurmaması. Raha ve zevli sürüş sunması. Ayrıca; keşke arka süspansiyonlar tek dingil yerine bağımsız 2 süspansiyon olsaymış daha iyi olurmuş.

Bir eksiklik daha;
Motor sıcaklık göstergesinin olmaması onun yerine ikaz ışığı olması

Merhabalar,
Öncelikle 2011 model astra classic 3 1.3 cdti aracımı yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Geneel olarak aracımdan memnunum ama eksik yönleri de yok değil;
1- İlk kalkışta ağır kalkıyor.
2- 1. ve 2. viteste çok ağır kalıyor. 3. vitesten sonra veya 2000 devirden sonra kendini topluyor ama aracı sürekli yüksek devirde kullanmakta yakıt tüketimini arttırıyor.
3- ESP olmaması büyük eksikik.
4- Vites geçişleri daha yumuşak olabilirdi.
5- USB girişinini olmaması.

Artı yönleri;
1- Araç tüm ince işçiliği ve ayrıntılarındaki özeni ile gerçekten tatmin edici.
2- Standart donanımı ile gelen özellikler sürüşü kolaylaştırıyor, konforlu ve zevkli bir sürüş sunuyor. Cruse control, otomatik cam ve yağmur sensörü, park sensörü, otomatik cam kapama vb..
3- Dış yol sesini sürüş esnasında içeri vermiyor.
4- Yumuşak süspansiyon ile yola yapışıyor özellikle bu özelliği çok hoşuma gitti.
5- Aracın içinde kendinizi güvende hissediyosunuz.

Bu aracı kullananan arkadaşlardan yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle yeni araç almak isteyen arkadaşlara yol gösterici olur. Sizce Astra Clas.3 1.3 CDTİ' nin artıları ve eksileri nelerdir?

ESP olmaması derken hiçbir donanım seviyesinde ESP yok mu yani?
vites geçişleri yumuşak değil derken de otomatik vites mi aracınız?

ESP olmaması derken hiçbir donanım seviyesinde ESP yok mu yani?
vites geçişleri yumuşak değil derken de otomatik vites mi aracınız?

esp sadece easytronic şanzımanda standart manuelde yok

araç genel anlamda başarılı ama tekerlekteki davlumbazlar taş vs seslerini içeri çok geçiriyor ve kapı yalıtımı da kötü bence... yalıtım konusunda başarısız diyebilirim(vectra c den sonra) 1. vitesi çok kısa, 1 den 2 ye atarken genelde tak diye bir ses geliyor...
artı yönlerine geçicek olursak konfor yol tutuş süper.. performansı 1.3 motora göre iyi, tatminkar.. yakıt konusunda vectra dan sonra (1.6) benzinliğin yolunu unuttum diyebilirim gayet iyi...
aracı alalı 2.5 ay olmadı 5200 km yaptım genel anlamda memnunum ve iyiki almışım diyorum:)

Aracım manuel 6 ileri vites. 0 Km. araçta daha yumuşak vites geçişleri beklerdim doğrusu. özellikle 1den 2 ye ve 2 den 3'e atarken kart diye bir ses geliyor ve güç uygulamak zorunda kalıyoyorsunuz. Bir arkadaşım bu sorunun ileride vites yuvasına alışınca daha da yumuşayacağını söyledi, umarım haklıdır. Bu araca eşdeğer araçları bayağı araştırdım. Bana göre 2 alternatif vardı. Toyota Corolla 1.4 d-4d comfort modeli ile peugeot 308 1.6 HDI 112 Beygirlik modeli. İyiki toyota almamışım diyorum şimdi ama peugeot 308 de aklım kaldı. 1.6 motoru ve 110 Beygiriyle daha seri yol alacağını düşünüyorum. Bu aracı (Peugeot 308 1.6 110 Hp) kullanan varsa bilgi verebilirmi arkadaşlar? Sizce doğru kararı vermişmiyim içimde kurt düştü doğrusu :((

vites konusunda bende aynı fikirdeyim.

birde bende arabayı yeni aldım. teker havalarını kontrol ettiğimde maksimum 36 olması gerekirken 57 hava basıncı vardı. aracınız yeniyse ve kontrol etmediyseniz bi baktırın.

bardaklık olaydı iyi olurdu :)

Geri