2011 Corsa D dpf Hak.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dayımda 2011 model 1.3 cdti 75hp corsa d var makyajlı kasa. Biz aracın anahtarını kaybedince servise bıraktık. Kasko şirketi 10 günlük bize yine 2012 cdti opel corsa verdi. Fakat bizim araçla arasında dağlar gibi fark var.
1. olarak debriyaja basmadan araç çalışmıyor
2. olarak göstergede shift diye bir ışık çıkıyor. sanırım daha az yakıt tüketimi sağlamak için en uygun deviri gösteriyor.
3. olarak motorunda farklılık gördüm. kiralık aracın ön tarafında böyle metalden boru gibi birşey var.bu nedir neden bizim aracımda yok

ayrıca kiralık aracı bize 280 km verdikleri için içerisinde bir kağıt gördüm. dpf bahseden bir içerik var. dayımın aracınıda ben aldım ilk olarak servisten hiç öyle bir ibare yok. kendi aracımız 18 bin küsür km geldi hala dpf temizlik ışığınıda görmedim yani. şimdi bizim araçta dpf olmama olasılığı nedir. Yeni vergi sisteminde bize sağlam vergi geçirmesinler

Son düzenleme:
Arkadaşlar dayımda 2011 model 1.3 cdti 75hp corsa d var makyajlı kasa. Biz aracın anahtarını kaybedince servise bıraktık. Kasko şirketi 10 günlük bize yine 2012 cdti opel korsa verdi. Fakat bizim araçla arasında dağlar gibi fark var.
1. olarak debriyaja basmadan araç çalışmıyor
2. olarak göstergede shift diye bir ışık çıkıyor. sanırım daha az yakıt tüketimi sağlamak için en uygun deviri gösteriyor.
3. olarak motorunda farklılık gördüm. kiralık aracın ön tarafında böyle metalden boru gibi birşey var.bu nedir neden bizim aracımda yok

ayrıca kiralık aracı bize 280 km verdikleri için içerisinde bir kağıt gördüm. dpf bahseden bir içerik var. dayımın aracınıda ben aldım ilk olarak servisten hiç öyle bir ibare yok. kendi aracımız 18 bin küsür km geldi hala dpf temizlik ışığınıda görmedim yani. şimdi bizim araçta dpf olmama olasılığı nedir. Yeni vergi sisteminde bize sağlam vergi geçirmesinler

1. a.Araçta Stop & Start sistemi mevcuttur.
b.Yoksa bile sanırım bu yeni bir uygulama,yeni çıkan tüm araçlarda bu sistem var, yeni uygulamaya konmus zorunlu bir sistem olabilir.
2. a.Donanım paketine özgü bir özellik olabilir.
b.Stop & Start ile gelen bir özellik olabilir.
c. Sizinki 75hp , yeni araç 95 hp olabilir.
d.Araç ecoFlex olabilir.
3. 2. seçenekteki şıklardan biri olabilir.

DPF olmaması mümkün değildir. Her dizel araçta DPF standart.

1. a.Araçta Stop & Start sistemi mevcuttur.
b.Yoksa bile sanırım bu yeni bir uygulama,yeni çıkan tüm araçlarda bu sistem var, yeni uygulamaya konmus zorunlu bir sistem olabilir.
2. a.Donanım paketine özgü bir özellik olabilir.
b.Stop & Start ile gelen bir özellik olabilir.
c. Sizinki 75hp , yeni araç 95 hp olabilir.
d.Araç ecoFlex olabilir.
3. 2. seçenekteki şıklardan biri olabilir.

DPF olmaması mümkün değildir. Her dizel araçta DPF standart.

DPF euro4 motorlarda yok diye biliyorum. Yeni araçlarda euro 5 olduğu için zorunlu. Avrupada euro4 lü motor satılamıyor.

Debriyaja basma olayı benim araçda da var. Start stopla alakalı değil. Sanırım güvenlik için yapmışlar.

Opel de dpf euro4 de yok. Zaten artik euro4 satışları yok. Astra h dizel bu yüzden satılmıyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Shift yazıcı aracınızı bir üst vitese geçirmeniz için bir uyarıdır (ekonomi için mevcut.)

Geri