2012 astra III Tüp uyumlu değil diyorlar bilgisi olan lütfen yazar mı ?

bilgehan45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar servisi aradım A seri ile başlayan motorlar uyumlu değil diyor aracım 2012 astra classic III 7 bin km de tüp taktırıcam ama servisin dediği 35 bin km gelince segman piston motor kapağı değişir ortalama 7 Bin TL yi bulur dedi şuan cok kararsızım. bu şekilde benzinle binmem şehir içi km de 0,48 kuruş yakıyor otomatik vites Son karar aracı satmak olmaz inş. bilgisi olan yazarsa sevinirim
Ne yapabilirim ?

Üst kapak yapılır, supaplar değişir,
Özel serviste 1000tl civarına halledersiniz. Ona göre hesap kitap yapın.

hocam 1000 TL ise özelde eminseniz ? taktırırım.
servis 7 bin tl den bahsedince kaldım o yüzden

iyi günler arkadaşlar servisi aradım A seri ile başlayan motorlar uyumlu değil diyor aracım 2012 astra classic III 7 bin km de tüp taktırıcam ama servisin dediği 35 bin km gelince segman piston motor kapağı değişir ortalama 7 Bin TL yi bulur dedi şuan cok kararsızım. bu şekilde benzinle binmem şehir içi km de 0,48 kuruş yakıyor otomatik vites Son karar aracı satmak olmaz inş. bilgisi olan yazarsa sevinirim
Ne yapabilirim ?

Astra H Z16XER kodlu motoru kullanıyor diye biliyorum, yanlış mıyım?

yok hocam bunlar yeni tip motor kodu A ile baslayan yeni nesil motorlar uyumlu değilmis

Bu konuyu cok arastirdim ve su sonuca vardim ; motor kodunun A ile baslamasi onemli degil , A ile baslamasi bize sadece Euro 5 normlarina uygun oldugunu gosteriyor , onenli olan A12??? Soru isareti kismi nedir?
Simdi kitapciktan foto ekledigimde daha iyi anliyacaksiniz uploadfromtaptalk1385085821735.webp gordugunuz uzere teknik bilgiler kisminda a12XEL ve a12XEP kodlu motorlarda LPG secenegi yokken a12XER nolu motor kodunda Benzin/LPG secenegi bulunmakta... Buradan anladigim kadari ile son uc hanesi LPG konusunda bize gerekli olan bilgiyi veriyor , zaten tech2 ye taktiginizda kalibrasyon kisminda LPG secenegi cikiyorsa aracinizin motoru LPG ye uyumludur , ha uyumlu olmasa ne olur ? Aslinda lpg nin tasarrufu yaninda hicbisey olmaz sadece sansiniza bagli olarak 15 bin ile 100 bin km arasinda belki LPG nin yuksek isisindan dolayi Magnezyum alasimli olan subaplariniz islev gormez ve bunu yaklasik 1000 tl ye celikleriyle degistirerek bu sorunuda cozmus olursunuz ama dedigim gibi sorun yasayacaginizda kesin degildir ;) Benim motor kodum a12XER di ama A12XEL de olsaydi LPG taktirirdim ;) Onemli olan LPG montajinizin ve ayarlarinin ne kadar saglikli oldugu.
HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

hocam aracınız benzinde 48 krş yakıyorsa hiç ellemeyin.Benim araçda otomatik g kasa astra.lpg ile 38-41 krş arası değişiyor.bizim araçlarda sanırım lpg pek randıman vermiyor.

Lpg'de soğuk havalarda 13lt/100km gibi bir tüketimde bende var. Otomatik çok etkiliyor yakıtı.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ne yapabilirim ?

benim aracım manuel.acaba aynı şeyler benim içinde gecerlimi bu 35 bin kmde masraf acma olayı ?

landirenzo düşünüyorum bende..sizin aracınız hem otomatik hemde 48 kurus yakıyor birde satmayı düşünüyorsunuz.benim aracım Denizli şehir içinde 65-70 kurus ararsı yakıyor :(

Hocam A16XER2 olarak motor kodu aracımın eklediğiniz ftografta xer olan benzin/lpg yazıyor anlamadım bu işi

Geri