2012 opel corsa 1,3 enjoy sizce yakıtı nasıl

corsa2012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mereba. Öncelikle forumda yeniyim ve bikaç sorum olucak.
2012 ağustos çıkışlı opel corsa 1,3 cti dizel enjoy aldım. aracı aldığımda yakıt konusunu sormuştum ordaki yetkililere ve bana full depoyla 1000 km yol gidebileciğini söylemişlerdi ve bu durumda herkes gbi az yakan arabanın cazibesine kapılmıştım :) neyse ilk uzun yolculuğum bartınlıyım ben bu arada bartına gittim ama orda hesaplayamadım. Ardından istanbula gittik ailemle beraber fulledim 850 km yol yapabilcemi gösterdi ekran. Ve şuanki anlık tüketim değeri ise bana göre biraz fazla 100 km de 6.7 litre yakıyor ve havalar da ısındı ama o 6.7 halada düşmedi. başka corsalara bakıorum tüketimleri 3.1 olan bile war şahit oldum sonra 4.6. 5.4 yani böle standartı ama benimki neden böyle yardımcı olursanız sevinirim. Sıkılmadan mesajımı okuduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim...

Sıkılmadan okudun :)
şimdi ortalama yakıt sarfiyatını bir sıfırlayın ondan sonra konuşalım... mesela 1500km 5000km den beri sıfırlanmayanın bir kaç yüz km de şimdiki ortalamayı hesaplayıp düşmesini bekleyemezsiniz...şu an atıyorum ortalama 3 litre bile yaksanız bu ortalama değerinine bölerek atıyorum 300km de 0.1 deeğer düşecek ve bu böyle sürecek gidecek düşmesi..
onun için sıfırlayın ondan sonra 100km kullanın...tabii buna ortalam hız dur kalk da etki edecektir

walla şöyle söylim çok sıfırladım ekrnada saten 4 tane tüketim göstergesi war 1.100 km tüketim çok fullemem le beraber hep 6.7 de kalıo
2.si km tüketim oda 1 kmde 330 kurus fln yakıo haralde .
3.sü çoklu tüketim denio haralde rölantide ,hız yaptında vs onları gösterio

Geri