2013 Astra Sedan 1.3 CDTİ Cosmo Test Sürüşü İzlenimlerim...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ksk_corsa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün gündemin kasvetli ve sinir bozucu havasından uzaklaşıp dışarı çıkalım dedik eşimle, biraz dolaştıktan sonra Afyon'a yeni açılan Yetkili Servis Opel Akhanlar'a gittik. Bagaj yetersizliği ve model yükseltme amacı ile araç baktığımızı söyledik sağ olsunlar ilgilendiler baya. Tüm araçları inceledik diyebilirim... Opel Mokka ve Opel Adam dahil...

En son en beğendiğimiz model olan Yeni Astra Sedan'ı test sürüşü yapmamız konusunda baya ısrar etmeleri sonucu deneme fırsatı bulduk...

Denediğimiz araç Cosmo donanımlı idi... 17" jant, Navi, Sunroof vs. her şey vardı...

Araç oldukça konforluydu. Ses yalıtımı başarılıydı. Bridgestone sert lastik diye bilinir Motorun çalıştığını duymak için çaba sarfetmeniz gerekiyor o derece :) Araçla çevre yolunda 120 yi çok rahat gördüm ve farketmedim bile, 90 la falan gidiyorum sandım... Daha da bassan gidecek şekildeydi, 1400 kg araç yok 1.3 müş çekmezmiş muhabbetleri kesinlikle geçerli değil... Klimayı da açıp denedim çekiş fark etmedi iyiydi... Bagajı 460 Lt olmasına rağmen bana yeterli gibi gözüktü...

Fiyata gelelim... Ben bu kadar beklemiyordum...
60.500 TL... :rolleyes:
Planlarımı baya bir ertelememe sebep olacak bu fiyat...

Yeni arabalar güzel olmasına güzel de canımıza yakan fiyatları :(

o fiyatı görünce insanın passat alası gelmiyor değil hani

Pahalıymıs be abi. Ben o fiyata A3 alırım =)

yeni skoda octavia 1.6 dizeli full model 61 bin tl, 1.3 opel almaktansa hem daha geniş hem daha performanslı skodayı tercih ederdim şahsen.

Deniz abi, helal olsun..Çok güzel yazmışsınız..birileri çıkıp v8 v10 motordan inip 1.3 e binmiş ya da 5i bir yerde bir aracı çekemyenler yok çekmiyor yok kaldırmıyor diye konuşuyorlar..Ben olsam astra alırdım dediğiniz özelliklerde...Kendiniz yazmışsınız, test etmişsiniz 1.3 motoru.. Herkes atıp tutuyor ama bence gayet iyi...Astra j sedan bana göre hem görsel hem iç tasarımda sınıfında rakipsiz..

a3 ün dizeli biraz zor alınır o paralara ama güzel dolu dolu cr makinalı bir leon alınabilir...

neden çekmesin canım koskoca mühendis ona göre motor koyar herşey hesplanmıştır mutlaka ;)

2011 astra h 1,3 aracımı sattıktan sonra 1,5 yıldır 2004 1,6 astra kullanıyorum.
2011 de "0" km aldığım astra 1,3 dizel di.ama inanılmaz yoruyordu beni.
Dun bende saat 2 den 7 ye kadar bayı gezdim.
Ve en son olarak opele gittim ve 1,3 astra sedan test aracını kullandım.
Astra h ye gore performansı bıraz daha ıyı olsada halıyle yavaş ama dün hep 50.000-55.000 aralıgında araba baktım içlerinde genel olarak en iyisi opel astraydı.
Golf 7 kullandım 1,2 tsı confortl.:araç dsg şanz. Dı ve çok güzel ve ataktı.1,2 sadece ruhsatta. Ama 55.000 verecek ve 2 ay bekleyeceksın.araçta tüm güvenlık donanımı var.ama konfor olarak basit özellikler dahı yok.(kararan dikiz aynası park sensörü vs.) ama bambaşka bi araba o ayrı
focus 1,6 tdcı kullandım:motor iyi gürültülü ama vw den cıkıp oraya gıdınce işçilik daha net çıkıyor.araç içi çok basit geldi.53.000-tl
honda civic:57000 tl full orj lpg lı otomatıkdı fıyat süperdi ama kullanana kadar.araç 125 ps 1,6 motor ama gitmeyecem diye inat ediyor ve kaportası cok basit ve ince
---------------
bize yine opel yolu gözüküyor.
:)

honda'nın fiyatı bana da biraz fazla geliyor. donanım olarak eyvallah dolu ama motor eski 1.6 125 hp ama gitmiyor. ve o fiyata gidip dizel almak varken benzinli araba (lpg) almak pek doğru gelmiyor bana.

Geri