2013 Corsa 1.2 LPG takılır mı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Engidu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Dizel araçlara bir turlu ısınamadım , sanırsam bunda uzun sure traktor kullanmamın etkisi buyuk , o yuzden dızel seçeneklerımın arasında yer almıyor, LPG konusunda aynı sızın dedıgınız gibi ''-herkesin tecrubesı bırbırınden farklıdır'' vede ne ailemin aracında (1.6 meriva LPGli) ve kendı aracımda (opel corsa D LPGli) , benzın fıyatlarıyla savasmak yerıne LPG ye gectım :)
Ögrencı oldugumdan , harçlıklarımdan kısıp en az yakıtla en cok km yı yapmam lazım :)
Ve su anda en son ki degerim 800 KM 130TL lik lpg ile yapıldı 250 KM den fazlası şehiriçi kullanım ;)
Mutluyum , cunku kontaga basarken ne kadar yakacak dıye dusunmuyorum ;)

Ben Lpg sevmediğim kadar Dizelide sevmem:) Allahtan yıllık km oranım düşük olduğu için alternatif yollar aramaya gerek duymuyorum..Sizlerinde Allah yardımcısı olsun bi şekilde tercih yapmak zorundasınız.. napcan mecbur;)

valla lpg adam akıllı montaj adam akıllı ayarlar yapıldıktan sonra hiçte zararlı bir yakıt değil.
hatta şöyle bir örnek verecek olursak. 50 bin km dizel 50 bin km benzinli 50 bin km lpg ile çalıştırılmış bir motorun egr bogaz kelebeği gibi parçaları açıldığında en temizinin lpg'li aracın olacağı kesin gibidir. çevreye verdiği zarar diğerlerine göre daha azdır. yani bizim toplumumuzda nedense lpg denilince kaç kaç bomba patlar matlar gözüyle bakılıyor. ama opelin bile kendi fabrikasyon lpg'li araçları var. adam gibi işçilik yapılırsa lpg candır... ;)

valla lpg adam akıllı montaj adam akıllı ayarlar yapıldıktan sonra hiçte zararlı bir yakıt değil.
hatta şöyle bir örnek verecek olursak. 50 bin km dizel 50 bin km benzinli 50 bin km lpg ile çalıştırılmış bir motorun egr bogaz kelebeği gibi parçaları açıldığında en temizinin lpg'li aracın olacağı kesin gibidir. çevreye verdiği zarar diğerlerine göre daha azdır. yani bizim toplumumuzda nedense lpg denilince kaç kaç bomba patlar matlar gözüyle bakılıyor. ama opelin bile kendi fabrikasyon lpg'li araçları var. adam gibi işçilik yapılırsa lpg candır... ;)

Yakıt olarak tabiki zararlı degildir. Ama benzin için üretilmiş bir sisteme sonradan Lpg taktırmak uzun vadede mutlaka motora zarar verecektir. Fabrika çıkışı Lpg li araç üretilse zaten hepimiz lpg alırız :) zamanında benzinli araç tercih etmiş daha sonra benzin fiyatlarıyla baş edemeyen ve uzun km yapanlar için Lpg candır;)

Bir çok avrupa ülkesinde fabrika çıkışı lpg mevcut zaten ama bizim ülkemize getirmiyorlar. Bknz. Lpg'li insignia.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

DEdiklerinize katılıyorum motor parçalarında kalıntı ve benzeri sorunları en az veren lpg li motor olucaktır. ANCAK LPG nin araçlara zarar verdiği iddasının sebebi yakıtın kendisi değil ürettiği ısıdır. Buda şu demek en azından bujilerinizin ömrü kısalıcaktır belli bir zamanla metal aksamlarda deformasyon başlıyacaktır.

saygılar abilerimize :D

İyi yapılmış LPG li araç benzinli aracın patlama riskine karşı daha fazla kontrol noktası vardır.
Avrupa bile LPG li aracı teşvik edip vergi indirimleri kapalı otopark öncelikleri fiyat indirimleri yaparken ülkemizdeki bu ön yargıyı anlayamıyorum gerçekten.
Neyse zaten dizele ekstra vergi zammı geliyor yıllık vergileride ona göre düzenlencek.
Aracım benzinli lpg ye gerek görmüyorum hala 8 ayda 12.000 km yapmış olmama rağmen. Ama dizeldense iyi bir LPG kiti ve uygun motor seçeneği tercihim olur heralde.

DEdiklerinize katılıyorum motor parçalarında kalıntı ve benzeri sorunları en az veren lpg li motor olucaktır. ANCAK LPG nin araçlara zarar verdiği iddasının sebebi yakıtın kendisi değil ürettiği ısıdır. Buda şu demek en azından bujilerinizin ömrü kısalıcaktır belli bir zamanla metal aksamlarda deformasyon başlıyacaktır.

saygılar abilerimize :D

LPG kiti montajında uygun BUJİ lerin tercih eedilmesi bence bu sorunu ortadan kaldırır. LPG li olmasada hatalı kullanımdan dolayı bile bir çok motor ülkemizde zaten zamanından önce sıkıntı yaratmaktadır. Bilinçli kullanıcıların araçları hariç
Çevremizdeki bir çok dizel araç sahibi aracını çalıştırdığı gibi hareket ettirip durduruğu gibi motoru kapamaktadır mesala.

İyi yapılmış LPG li araç benzinli aracın patlama riskine karşı daha fazla kontrol noktası vardır.
Avrupa bile LPG li aracı teşvik edip vergi indirimleri kapalı otopark öncelikleri fiyat indirimleri yaparken ülkemizdeki bu ön yargıyı anlayamıyorum gerçekten.
Neyse zaten dizele ekstra vergi zammı geliyor yıllık vergileride ona göre düzenlencek.
Aracım benzinli lpg ye gerek görmüyorum hala 8 ayda 12.000 km yapmış olmama rağmen. Ama dizeldense iyi bir LPG kiti ve uygun motor seçeneği tercihim olur heralde.

Ilker abi bizim motor LPG ye uyumlu Tech 2 de bakarsan lpg li 1.2 secenegi bulunmakta :)

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ilker abi bizim motor LPG ye uyumlu Tech 2 de bakarsan lpg li 1.2 secenegi bulunmakta :)

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kardeşim uyumlu olduğunu biliyorumda şuan ben gerek duymuyorum sadece ama bundan sonraki aracım olur 1.6 180 beygir falan takarız bir LPG :)

Kardeşim uyumlu olduğunu biliyorumda şuan ben gerek duymuyorum sadece ama bundan sonraki aracım olur 1.6 180 beygir falan takarız bir LPG :)

Merhaba, dizele lpg takiliyor mu hocam ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri