3 defa kaza yapan arkadaşın sigorta durumu?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Bir arkadaşım aracıyla 3 defa kaza geçirdi. Malesef hepsindede %100 suçlu. Bir tanesi ağır (arkadan çarpma) surette gerçekleşti.
Can kaybı veya yaralanma yok ancak maddi hasar mevcuttu.
Bu arkadaşın aracı 1997 model Opel Combo 1.4i.. Birazda yaşının ufak olması sebebiyle sigortasını 550 liraya yaptırmıştı... Şimdi bu kazalardan sonra sigortasında ne gibi bir oynama olur?
Çok yüksek sigorta çıkar mı? Eğer yüksek çıkacaksa annesinin üzerine devretmeyi düşünüyor.

Sizce ne yapmalı? Teşekkürler...

ben tek kazada 525 tl ödedim:mad: gerisini siz hesaplayın

bencede ailesinden birinin üstüne devretmesi en mantıklısı. ben bile araba alınca babamın üstüne yapacam. %20 hasarsızlık indirimiyle 153 tl çıkıyor sigortamız :D

Aracı başkasının üzerine devrettiği zaman kaza yapmakta vaz mı geçecek. Bence bu tür suistimalleri (başka türlü işlerde de bu tarz yollar izleniyor) önlemek için kişiler birinci derece akrabalarına satış yapamamalı. Sık sık kaza yapan kişilerin izleyeceği en güzel yol, iyi bir sürücü olana kadar trafiğe çıkmamaktır, usta bir sürücü oldukları zaman trafikte dolaşsınlar.

Aracı başkasının üzerine devrettiği zaman kaza yapmakta vaz mı geçecek. Bence bu tür suistimalleri (başka türlü işlerde de bu tarz yollar izleniyor) önlemek için kişiler birinci derece akrabalarına satış yapamamalı. Sık sık kaza yapan kişilerin izleyeceği en güzel yol, iyi bir sürücü olana kadar trafiğe çıkmamaktır, usta bir sürücü oldukları zaman trafikte dolaşsınlar.

abi arkadaş iyi sürücü aslında.. ben şahsen gözüm kapalı emanet arabamı, birçok usta sürücüye de taş çıkartır.. ancak ciddi anlamda şanssız kazalar yaşadı bu sene.. maalesef böyle bir yöntemi kullanmak zorunda kalacak...

İyi sürücü ama bir yılda yaptığı 3 büyük hasarlı trafik kazası kulağa çok hoş gelmiyor, ben o tür bir arkadaşıma arabamı vermem :( . Şansızlık farklı bir durumdur. Mesela önünde giden kamyonun/arabanın tekeri fırlar senin kaza yapmana sebebiyet verir. Neyse artık olan olmuş, dedigim gibi arkadaşının aracını bir başkasının üzerine devretmesi çare değil sadece maddi açıdan faydası olur o kadar.

İyi sürücü ama bir yılda yaptığı 3 büyük hasarlı trafik kazası kulağa çok hoş gelmiyor, ben o tür bir arkadaşıma arabamı vermem :( . Şansızlık farklı bir durumdur. Mesela önünde giden kamyonun/arabanın tekeri fırlar senin kaza yapmana sebebiyet verir. Neyse artık olan olmuş, dedigim gibi arkadaşının aracını bir başkasının üzerine devretmesi çare değil sadece maddi açıdan faydası olur o kadar.

Yok abi sadece 1 tanesi biraz ağır. diğerleri ufak sürtmeler. abi şimdi herkes maddiyata bakıyor.

700 çıkarsa öp başına koy anında yaptır derim

Ben eski aracım pejo 307 'de 3 tane kaza yaptım ikisinde ben kusurlu birinde karşı taraf kusurlu çıkmıştı o yıl kaskoyu 1000 TL ye yakın ödedim ki araç 2005 modeldi

Geri