92 a kasa opel vectra otomatik şanzuman yardım

piskoo6638

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaslar vectramı sattım satalı buralar ugramıyordum ve şimdi yine vectra almayı düşünüyorum yanlız otomatik istiyorum debriyaj yoruyo insanı malum sabah 8 aksam 8 ayakta çalışıyorum bide 25-30 km boyunca (ev-iş arası) sabah akşam debriyaja basmak belli bi müddet sonra sıkıyor adamı bide eşim manuel vitesi bir türlü beceremiyor otomatigi ögrenirse bide ona otomatik ufak bişey alıcam bana ani hızlanan 150 160 170 km hız yapacak bi araba lazım degil gitsin yeter ama tabi karizma vectraa olacak pek bi bilgim yok otomatik hakkında şimdi benim bi kaç sorum olacak forumda araştırdım pek detaylı bilgi yok inşallah admin konuyu kapatmaz çünki cevaplarımı alırsam yarın akşam yola çıkıp linkteki arabayı getirecem izmirden
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-vectra-otomatik-fiyati-dustu-155039625/detay

sorularım
1.a kasa vectra da hangi marka şanzuman var
2. otomatik vitesde baskı balata yokmuş (saglam bir oto şanzımanda manuel vitese göre daha az masraf vardır deniliyo ama hor kullanılmışsa bitirir seni diyorlar
3.yagına suyuna baksam linkteki araba şanzumanda sorun cıkarırmı
4. bu araçtaki şanzuman tam otomatikmi yarımmı hani şu easytronik felan denendenmi

bilen abilerim kardeşlerim yardımcı olursa cok sevinirim :bir:

norm034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a kasayı bilemem ama bende b kasa otomatik var istanbul trafiğinde otomatik şanzımanı bugüne kadar kullanmadığıma tercih etmediğime çok üzüldüm.araç alıcaksan otomatik idealdir.masrafa gelince teknik olarak çok bir şey bilmem ama dediğin gibi hor kullanılmışsa başına masraf açabilir.tavsiyem temizde bulsan alır almaz güzel bir bakım ve şanzıman yağını iyisinden değiştir.araçtaki vites tam yarım bilmem ama D ye alınca gidiyor işte :maden:

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay Gayserili hemşerim :)
Neticede 92 model araba bu, şanzumanına iyice baktırmanı öneririm. En hassas noktası orası olacaktır illaki... Bence iyice niyetlendiysen, İzmir'de iyi bir Opel ustası bulmaya bak...
Yaşına göre iyi duruyor bence araç...

piskoo6638

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay Gayserili hemşerim :)
Neticede 92 model araba bu, şanzumanına iyice baktırmanı öneririm. En hassas noktası orası olacaktır illaki... Bence iyice niyetlendiysen, İzmir'de iyi bir Opel ustası bulmaya bak...
Yaşına göre iyi duruyor bence araç...

teşekkürler

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.

bn hiç yaklaşma derim opelin yorgunu mahveder adamı.. para yetiremessin.. bunu alacagına 98 ilk çıkan cliolardan hb. olanlardan al...10 civarı..

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30.000 km yazıyor , motor yeniden yapılmıs sanırım yapıldıysa düzgünmü yapıldı,şanzuman elden geçtimi ne durumda bunların cevaplarını bilmeden alma derim :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik araç alırken dikkat etmeniz gerken mutlaka motoru çalıştırın ısınınca otomatik yağ çubuğunu çekin ve yağın durumuna bakın koklayın yanık kokusu olmasın metal kırıntısı olmasın,hatta P konumuna getirin R hafif bir ileri itekleme normal,abartılı olmasın,ve D ye ve diğerlerine fites geçişte zorlama olmasın hatta ses çıkarmasın yağ gibi geçsin.fiteslerde geçişte ses çıkarıyrsa zorlama yapıyorsa uzak durun.sürüşte ise fites geçişleri yağ gibi hafif ivme sdiyorsunuz galiba bu normal ama vuruntulu geçmesin hele ani gas verişlerde sert fites geçişi yapmasın.(kickdown) dahil

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 8 senedir otomatik 1991 model Vectra 2.0 CD kullanıyoruz. Aynı zamanda bir de manuel B kasa Vectra'mız var ama biz genelde hep A kasa olanını kullanıyoruz. Özellikle şehir içi trafiğinde büyük bir rahatlık sunuyor, şimdiye kadar manuel araçların kahrını boşu boşuna çekmişim. Otomatik viteslerin sorunlu, dayanıksız ve onarımlarının pahalı olduğuna katılmıyorum. Ayrıca bir arabanın ekonomik olup olmadığı yapılan harcamaların km başına bölünmesi ile tespit edilir. Zaten dikkat edilirse artık günümüzde şehir içi taşımacılığı yapan otobüslerde bile otomatik şanzuman var, dayanıksız ve uzun vadede pahalı olsalar neden tercih edilsinler ki?

Almayı düşündüğün arabayı beğenmedim, o fiyata alınacak bir Vectra (artık o paralara neredeyse Şahin bile satmıyorlar) seni üzer.

piskoo6638

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 8 senedir otomatik 1991 model Vectra 2.0 CD kullanıyoruz. Aynı zamanda bir de manuel B kasa Vectra'mız var ama biz genelde hep A kasa olanını kullanıyoruz. Özellikle şehir içi trafiğinde büyük bir rahatlık sunuyor, şimdiye kadar manuel araçların kahrını boşu boşuna çekmişim. Otomatik viteslerin sorunlu, dayanıksız ve onarımlarının pahalı olduğuna katılmıyorum. Ayrıca bir arabanın ekonomik olup olmadığı yapılan harcamaların km başına bölünmesi ile tespit edilir. Zaten dikkat edilirse artık günümüzde şehir içi taşımacılığı yapan otobüslerde bile otomatik şanzuman var, dayanıksız ve uzun vadede pahalı olsalar neden tercih edilsinler ki?

Almayı düşündüğün arabayı beğenmedim, o fiyata alınacak bir Vectra (artık o paralara neredeyse Şahin bile satmıyorlar) seni üzer.

teşekkür ederim düşünceleriniz ve verdiginiz bilgi destegi için
yanlız 8000 tl nakit param var ve buna noter satısı sigorta dahil yani + param yok onun için 7000 tl yede alınabilecek doğan,brodwey,tipo,tempra türü araçlar var geçen yıl ankaradan 7500 tl ye aynı arabanın tıpatıpını sadece manuel vitesini aldım tamponlarını boyattım satmaya nietim yoktu onun için 12000 tl istiyordum adamın biri elimi tuttu 11.500 a verdim hatta profil resmimdeki araç o ama sattıgıma bin pişman oldum 6 7 aydır arabasızım ve vectradan başka bişey görmüyor gözüm ve otomatik istiyorum bu arabada benim bütçeme uygun eger sorunları olursa yazın gerekeni yaptırırım gözüm görmez ( kamyon var yaz aylarında seyyar satıcılıktan baya para getiriyor kayınbabam) çokta i olacak inşallah opel servisine gösterecem çarşamba almaya gidicem