92 Model 1.8 Vectra Hararet Sorusu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dandan06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dandan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararet göstergesi hep çok altta...arabayı alalı 2 ay olmadı daha...kış için yağ değişimi antifriz falan koydurdum bayram dönüşü, 'bu arabalarda termostat yok' dediler, kalorifer iyi ısıtmaz dediler...sizlere bi soruyum dedim...hararet sorunu yasamazsın deniliyor yorumlarda arastırdım...

termostat yoksa, araç sürekli soğukta çalışır ve fazla yakar. Motor ısınmaz, kalorifer ısıtmaz. Hararet sorunu termostat olunca da normal şartlarda yaşanmaz.

termostat orijinalinde mi yok acaba?

Olmaz olur mu? Çok basitçe anlatiyim ne olduğunu: Civalı bir vana olarak düşünün.

Araç soğukken kapalı konumda, ve suyun ön radyatöre gidip devir daim olup soğumasını engeller.
Araç ısınınca, açılır ve su dolaşarak soğur.

Sizinki gibi bozulur ve sürekli açık kalırsa, araç gereksiz fazla yakıt tüketir, performans düşük kalır, ısıtmaz. Sürekli kapalı kalırsa da hararet sorunu oluşur.

yazlık termostat da olabilir belki bendeki...öyleyse değiştirmekle uğraşmam hiç...keşke bu model vectrası olan bi arkadaşla konussam..

yazlık termostat da olabilir belki bendeki...öyleyse değiştirmekle uğraşmam hiç...keşke bu model vectrası olan bi arkadaşla konussam..

Opelin originalinde yazlık, kışlık olayı yok. Her mevsime göre termostat yok. Yan sanayii farklı derecelerde ürün uydurur, satıcı da satabilmek için yazlık kışlık, ilk baharlık uydurur.

Original pahalı ve bulamazsanız, 88-90-92 civarı alın.

Geri