96 Vectra Gt

mhmtnrky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 96 model vectra Gt sahıbıyım..son zamlardan sonra artık kalkamıyorum altından.lpg taktırmamın bı zararı olurmu ayrıca hangı marka taktırmalıyım.tartarini aklımdan gecıyor ama bılgı sahıbı bır arkadasım yardımcı olursa sevınırım

doktor1968

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıralı sistem olacak bir kere.Sıralı sistem olmasssa hava debimetresinde sorunlar baş gösteriyor araba çok yakıyor zart zurt. Zavolu brc uygundur bence.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 gt var tartarini var çok memnunum , tartarini lpg yi az yakan bi kit dediler hakketende öyle ş.içi 240 krş gibi yakıyor ş.dışı 200 ve altını görebilirsin . Ancak lpg Nozülleri 2.5 olsun lpg cine söyle mutlaka

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brc derim...

mhmtnrky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 gt var tartarini var çok memnunum , tartarini lpg yi az yakan bi kit dediler hakketende öyle ş.içi 240 krş gibi yakıyor ş.dışı 200 ve altını görebilirsin . Ancak lpg Nozülleri 2.5 olsun lpg cine söyle mutlaka

peki motorda negatıf etkısı oluyormu yanı bı arkadasımda merıva vardı 1.6 onda vardı tartarını az yakıyordu ama sıbop contalarını erıttı arabanın bır sure sonra kar yapalım derken zarar etmeyelım

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka elbette önemli,
ancak en önemlisi USTA
montajı yapan usta daha çok önemli
marka olarak: brc, zavolli, atiker olabilir
ben a kasa gt de ve şimdiki b kasa cd'de atiker kullanıyorum. bir şikayetim yok, memnunum. ama brc nin daha iyi olduğunu söylüyorlar. bunu en güzel kullananlar bilir.
bak tekrar söylüyorum burada en önemli mevzuu USTA.

mhmtnrky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka elbette önemli,
ancak en önemlisi USTA
montajı yapan usta daha çok önemli
marka olarak: brc, zavolli, atiker olabilir
ben a kasa gt de ve şimdiki b kasa cd'de atiker kullanıyorum. bir şikayetim yok, memnunum. ama brc nin daha iyi olduğunu söylüyorlar. bunu en güzel kullananlar bilir.
bak tekrar söylüyorum burada en önemli mevzuu USTA.

iyice kafam karıştı :) en iyisi benzine devam..bı kaç kısıye sordum lpg de bıle şehiriçi 250-270 krş arası yaktıgını soyluyorlar.2.0gls sahıpleri bu arkadaslar.benım arac zaten ortalama 400 yakıo 410 deıldır yanı.son ıkı zamdan once olctugumde sehırıcı 390 sehır dısı sıkıstırmadan sabit 120 yle gıttıgımde 211 krşa indi.rakam komık geldı ama hosumada gıttı..hala taktırsammı taktırmasammı dusunuyorum.

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyice kafam karıştı :) en iyisi benzine devam..bı kaç kısıye sordum lpg de bıle şehiriçi 250-270 krş arası yaktıgını soyluyorlar.2.0gls sahıpleri bu arkadaslar.benım arac zaten ortalama 400 yakıo 410 deıldır yanı.son ıkı zamdan once olctugumde sehırıcı 390 sehır dısı sıkıstırmadan sabit 120 yle gıttıgımde 211 krşa indi.rakam komık geldı ama hosumada gıttı..hala taktırsammı taktırmasammı dusunuyorum.

araca hergün biniyorsanız veya çok km. yapıyorsanız taktırın. gerçekten tasarruf sağlarsınız. benzin fiyatları nerelere vardı, daha da yükselecek sanırım.
aklınıza güvenlik ile ilgili bir korku (patlama-yanma) gelmesin. o da ilk mesajımda olduğu gibi ustayla ilgili. bununla ilgili http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=76870 linkini incele.

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiki aracım otomatik, dolayısıyla manuellere göre fazla yakıyor. ancak kasım ayına kadar 96 a kasa gt vardı bende. onda da atiker vardı. km'de ortalama (%60-65 ş.dışı, litre fiyatı 1,98 TL) 17-18 kuruş yakıyordu. hatta ben çok da sakin araç kullanmam.
elbette sen bilirsin ama lpg taktırırsan rahat edersin. montaj ustası nozül çapını motor gücüne bağlı olarak takarsa performans olarak bir kaybın da olmaz.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki motorda negatıf etkısı oluyormu yanı bı arkadasımda merıva vardı 1.6 onda vardı tartarını az yakıyordu ama sıbop contalarını erıttı arabanın bır sure sonra kar yapalım derken zarar etmeyelım
Kesinlikle hayır zarar vermez ,tartarini az yakıyor cidden buna şahidim önceki 1.6 polomda atiker vardı gerçekten çok yakıyordu şimdi 2.0 motor 90-100 kullanırsan yakıtı çok uygun 50 tl ile 230 km yolu deviriyorum ,