99 model astra cam buğulanma sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan radebe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
R

radebe

Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.99 model astra sahibiyim. Son zamanlarda aracimda hiç yaşamadiğpim bisorunu yaşiyorum.bu sorun uzun yolculuk yapmada çok siniti yaratioyr.kaloriferim çok ii çalişiyo ancak camlarin hepsi içerden buğulaniyo camin üst kimalrindan başlayarak ortaya doğru buğu yapiyo.bunun sorunu ne olabilir?
şimdiden teşekkür ederim

Dostum üflemeyi ön pencere ayarına getir. . ön sağ sol ve ortadaki 2 üfleme ızgaralarının düğmelerini aşağı çevirerek kapat. Ben öyle yapıyorum sorun olmuyor.

kapı fiitillerinden giren soğuk hava camlarının ısınmasını engeller ısınmayan camlarda bupu yapar dediğin gibi yukardan aşşağıya bi buğulanmada dikkatleri fitiller üzerine çekmeni tavsiye ederim. bence fitillerini kontrol ettir.

Kalorifer sıcak üflüyor olsa bile klimayı devreye alın. Buğu kalmaması lazım 5-10 dk içerisinde. Arabanın içerisinde bagajda bile su alan bir yerler varsa buğu yapabiliyor.

bence gencomx in dediği doğru. cam fitillerini bi kontrol ettirmesinde fayda var. muhtemelen yukarıdan bi yerden temas var. o kısım camın soğumasına neden oluyor ve buğulanıyor. 99 model araçta olabilir bu sıkıntı.

ön camı değiştirmiştim 2 sene önce çatlaktan dolayı, iyi montaj yapılmamıştı. ön camın sağ tarafından buğulanma yapıyordu. söküp yeniden takıldı, izolasyondan dolayıymış geçti bu sıkıntı..

Geçmiş olsun, sorunun düzeldiğine sevindim. Normal şartlarda da yukarıda yazdığım gibi üflemeyi kullanırsan sıkıntı çekmezsin.

Geri