Abs ve kadran sorunu

efecftc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler. Corsa d 1.3 cdtı 2008 model araca sahibim. Aracın ibresi 80 de takılı kalıyor ara ara elimle düzeltiyorum, birde ara ara akü ışığı ve abs ışığı yanıyor fakat akü ışığı yanarken şarj ediyo araç defalarca ölçtüm,abs ışığı yanarkende abs çalışıyor frenlerde bir sorun yok fakat ışık yanıyor. Kadranım mı arızalı yoksa arabada bir elektrik sıkıntısı mı var sizce neden yapar bu sorunları ?

MI PLAY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Efe bey aklıma sistemde kısa devre veya kesinti olabileceği geliyor. Sağlam bir elektrikçi veya elektronikçiye baktırmak lazım...

efecftc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Efe bey aklıma sistemde kısa devre veya kesinti olabileceği geliyor. Sağlam bir elektrikçi veya elektronikçiye baktırmak lazım...
Birisi aküden kaliteli kabloyla şase çek demişti oksitlenme vs olabilir demişti, elektrikçiye götürdüm 3 farklı usta baktı kadrana bakarız kadrandan değil ise tesisatına bakarız dediler 2-3 bin arası masraf çıkarttılar

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bazen ustalar ile kavga etmemek için kendimi zor tutuyorum. Arızayı net tespit edip bu parayı söyleseler saygı duyarım ancak mideden fiyat veriyorlar. İş çözülecekmi oda belli değil...

efecftc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle hocam özellikle kayseride herkes tuttuğunu işte

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstadım kadranın sökülüp arkasında lehimlerdi var yeniden lehim tazelenmesi gerekli hatta bazen kadranın elektriği gidebilir sonrasında ibreler takılı kalır mars anında gösterge gider gelmez gibi

efecftc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kadranı söktüm ben aracı alalı 6 ay felan oldu yeni sayılır,akü ışığından abs üzerine kablo çekilmiş akü ışığı yanınca abs de yanıyordu ikisi birlikte o sonradan çekilen ışığı söktüm ben orjinal abs ışığının üzerindeki bantıda söktüm sanırım bu yüzden bantlamışlar ama abs ışığı ara ara yanıyor hala motor arıza ışığının arkasındanda aynı şekil bantla kapatılmış onuda çıkarttım egr nin fişi çekili olduğu için yanıyordu egr söktüm temizledim tekrardan taktım fişinide takıp obd2 cihazımla arıza ışığını söndürdüm şuan herhangi bir sorunu yok fakat her bindiğimde 15-20 dk sonra ya akü ışığı yada abs ışığı yanıyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
abs sensörüne bakılmalı üstadım o zaman sonra opcomla bakılması gerek bu arızanım yanında hangi kod vermiş o önemli normal ariza cihazları göstermez orj. olmazsa sonra opcom ile anlık veri alınır yolda giderken sensörlere bakılır okuma varmı diye senin arızan km değil o zaman takılma da abs sensöründe 80 km hızda takılı kalıyor araç

efecftc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensörleri ölçmüşlerdi dört tekerdede sorun çıkmadı abs beyninde sorun olabileceğini söylemişlerdi geçen hafta sonu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstadım cihazla bakılmalı yola testi yapılma sonrasında komple sensörlerin elektrik hattına bakılmalı sorun yoksa zaten orj. cihazda beyin arızası da varsa gösterir bağlanmaz beyine yada hataya düşer