ABS ve km göstergesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan pamuk46
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

pamuk46

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Herkeze kazasız sürüşler diliyorum Opel asta g kasa 2000 model ABS ışığı yanıyor km saati çalışmıyor bazen ABS ışığı sönüyor km göstergesi de çalışıyor cihaza baglattim cihaz ABS beynine bağlanmadı usta beyin arızalı dedi ama kafama takılan ABS ve km aracı gece istop edip sabah marş yaptimda geliyor bı sure sonra tekrar sorun başlıyor başına gelen veya bilgisi olan yardımcı olabilirimi lütfen

Vectra'da benzer sorunu yaşadım. Normalde arıza ışığı yanmazken sağ arka teker herhangi bir çukura yahut zıplamasına sebep olacak bir yere girdiğinde abs ve tc ışığını yakıyordu. Ama kontağı açıp kapatınca tekrar siliyor, aynı şekilde sağ arka teker zıplayınca ışık yanıyordu. Bunu opcoma bağlayınca her seferinde verdiği arızanın "sağ arka teker sensörü yanlış sinyal" olmasından anladım. Servise sordum abs beyninde sorun vardır diyip kestirip attı. Sadece sağ arka teker zıplayınca veriyor diyerek ısrar edince kablonun sabitlendiği borudan geçmeli plastiğinin çıktığını gördü. Onu yerine taktığından beri abs ya da tc ışığını yakmadı. Muhtemelen sizin arızanız ön tekerlerden birinden kaynaklanıyor çünkü km saatini etkilemiş.

Sorun ABS beyninden yapıyormuş cihaza bağladılar ABS ye bağlanmadı ABS beyni tabir edildi ilgilenen arkadaşlardan teşekkür ediyorum🙏

Geri