acaba sebebi bu mu?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokhannn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı alalı 3 yıl oldu aldığım günden beri özellikle parke taşı olan yollarda yokuş aşağı inerken hani torpidoda cd olurda titrer ya aynı onun gibi bir ses direksiyona yakın bir yerden geliyordu. 3 yıl boyunca aradım bulamadım. bugün direksiyonun altındaki kapağı sökünce 2 tane sac gibi demir gördüm. bir tarafı sabit diğer tarafı ise boşta tutup bıraktğında titreyerek aynı çıkan sese yakın bir ses veriyor. parke taşın üstünde giderken oluşan titreşimlerden dolayı bu demirlerin titreyip ses çıkardığını düşünüyorum. resimde bir bakın ne işe yarıyor bu demirler bantla fln titreşimini azaltsam bir sorun olurmu. çünkü bu sese artık tahammülüm kalmadı.

Ekli dosyalar

• IMG_9530 [640x480].webp
    IMG_9530 [640x480].webp
    41.7 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_9529 [640x480].webp
    IMG_9529 [640x480].webp
    37.5 KB · Görüntüleme: 81
büyük ihtimalle direksiyon mili yapıyor benim corsada da benzer ses var direksiyon kutusu değişti, rot rotil, amatisörler, mafsal değişti, çözüm bulamadım!

:) çözümü galiba bulmuşsunuz.güzelce bantalamadan önce arasına kumaş gibi madde koyarsanız daha sağlıklı olur

yok öyle mil sesi fln deil cılız bir ses cızzzz cızzzz ediyor belliki boşta kalan sac ların titreşiminden oluşan bir ses yarın bantlayacağım nerde bozuk taşlı çukur yol varsa orda deneyeceğim.

parke taşından geçerken bütün araçlar yada en azından benim kullandığım bütün araçlar aynı şekilde titreme yapıyor problem etme

benzer bir sesi bir yıl aradıktan sonra dikiz aynasında bulmuştum. özellikle mıcırlı asfaltta ses yapıyordu.

bugün ne var ne yok söktüm 2 saat deneme yaptım direksiyonu salladığımda sesin artık oraya ne deniosa direksiyonun milinin bulunduğu borunun içinden geldiğini duydum. ve artık pes ettim.

Ekli dosyalar

• IMG_9532 [640x480].webp
    IMG_9532 [640x480].webp
    38.1 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_9535 [640x480].webp
    IMG_9535 [640x480].webp
    24.6 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_9537 [640x480].webp
    IMG_9537 [640x480].webp
    46.1 KB · Görüntüleme: 24
bugün ne var ne yok söktüm 2 saat deneme yaptım direksiyonu salladığımda sesin artık oraya ne deniosa direksiyonun milinin bulunduğu borunun içinden geldiğini duydum. ve artık pes ettim.

benim bildiğim mili değiştiripte sesten kurtulamayan da var, komple kutuyu değiştirdi ses devam ediyor! ayrıca corsada sesin fabrika üretim hatası olduğunu mahkemede kanıtlayıp parası alanda varmış.

Geri