Acil ihtiyacim var sizlere. Motor lambasi yandi ve Cekis dustu

tolgagaoglu00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Dün biradere arabayı verdim ankaraya gitti dönüşte motor lambası yanmış ve çekiş düştü diye beni aradı. Araba geldi eve bindim şuan çekiş düşmüş turbo devreye girmiyor sanırım. Araba güvenli modamı girdi acaba. Gaz pedalı ve frene basınca su hata kodlarını alıyorum. En başında silkeleme ve rolanti bayılması vardı arabada egr ve maf sensöründen şüpheleniyodum. Bu hatalar Maf ve Egr arızasını doğruluyormu. Ustaya gitmeden önce sizlere danışmak istedim ACİL yardım edermisiniz. Ayrica araba 1 lt yakin su eksiltti suanbaska rksiltme yok

P0100 Hava Kütle Ölçer/Hava Ayar Valfi Sensör devre Arızası Tesisat, Hava Kütle Ölçeri, Motor Elektroniği
P0110 Giriş hava sıcaklık sezicisi devresinde arıza Tesisat, sensör, motor elektroniği
P0400 EGR Akış Arızası Boru Bağlantı Hatası, EGR Selenoid Valfi, EGR Valfi, EGR

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, geçmiş olsun. 1 litre ciddi bir oran. Tüm hortumları iyice kontrol edin kaçak olabilir.Araç hararet yapmış mı acaba kardeşinizdeyken. Egzostan beyaz duman atma, genleşme kabında hava ve hortumlarda sertlik var mı ? Anlatıklarınızdan aslında egr turbo sorunu gibi görünüyor ama 1 litre su eksiltmesi conta yanığından da olabilir. Çok zaman kaybetmeden arızayı büyütmeden servise gösterin derim.