Acil yardım.

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
2011 Astra 1.4 t aracım var. Geçen hafta aracımda yağ kalmadığını farkettim hemen servise gidip gösterdim turbodan olduğunu söylediler kesin mi diye sordum ve kesin denildi turboyu tanıdığım sevdiğim sadece bu işi yapan bir abim vardı ona gönderdim ve yapıldı geldi turbo taktık arabaya herhangi bir sorun yok çekiş çok fazla arttı yağı suyu tam. Fakat cumartesi günü memlekete gittim 400 km falan evin önüne koydum aracı 2-3 saat geçtikten sonra yağına baktığımda gene yağ kalmamıştı araçta sanayiye gidip gösterdim yağını değiştirdim aracın tekrar sonra döndüm aydına bir baktım yağ çok az azalmış bugün bindim ve baktığımda yağ gene kalmamış araçta neden olabilir bu arkadaşlar başına gelen varmı böyle bir durum?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Büyük bir ihtimal bir yerlerde kaçak vardır...Lifte kaldırıp kontrol ettirin...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1.4 lerde 3 sebep var kulbutor kapağı arızası manifold arizasi karter havalandırma borusu yağ yakmaya sebep olur üzerine gidilirse piston erir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
turbo o kadar eksiltmez bir anda eksiltme turbodan dolayı kol eyer araç en iyi ihtimal

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam biliyorsunuz 1.4T lerde yağ değişimleri yapıldı Opel tarafından. Kullanılan yağı iyi araştırın..

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
1.4 lerde 3 sebep var kulbutor kapağı arızası manifold arizasi karter havalandırma borusu yağ yakmaya sebep olur üzerine gidilirse piston erir
Kulbutor kapağından bende şüpheleniyorum hocam arızalı olduğunu düşünüyorum açıkçası çünkü P0172 arıza kodu veriyor araç fakat bu kadar yağ eksiltme yapar mı onda kafam karıştı biraz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kulbutor kapağından bende şüpheleniyorum hocam arızalı olduğunu düşünüyorum açıkçası çünkü P0172 arıza kodu veriyor araç fakat bu kadar yağ eksiltme yapar mı onda kafam karıştı biraz
manifoldun yada kulbütor kapağın arıza yaparsa yapar 100 200 km rahat 1 litre yağ yakar iyice giderse

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
manifoldun yada kulbütor kapağın arıza yaparsa yapar 100 200 km rahat 1 litre yağ yakar iyice giderse
Turbo devreye girdikten sonra yağ yakmayı hızlandırır mı peki? Eksozdan da yağ kokusu alıyorum bu arada hocam

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Turbo devreye girdikten sonra yağ yakmayı hızlandırır mı peki? Eksozdan da yağ kokusu alıyorum bu arada hocam
manifold ve kulbutor arızasında egzoza parmağınızı sökün ve bakin yağ dolu olur ve araç ara ara fark etmeyebilirsiniz takip etmeseniz duman atar yoğun şekilde tabikide sürekli yağ kokar oktan çok yüksek yakmaz hemen yağı