Acilll Esp ve Rolanti de dengesizlik ve hatalar zinciri...Acilll yardım...

Ceyhun6789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı 2 ay önce aldım..
Motoruna diyecek Yok çok diri rahat konforlu diye aldım ama pişman oldum elimde kaldı diyebilirim ne yazık ki..
Egr değiştim 1200 TL verdim...
Şanzıman da vuruntu başladı küt küt ediyor usta 7000 fiyat verdi..
3500 e buldum ankaradan sıfır ama ne kadar güvenebilirim bilmiyorum kafam allak bullak arabayı tamir edebilecek usta dahi Yok adamlar arabayı görünce dükkan kapatacak sanki...
Araba kendi kendine gaz veriyor PC'ye bağlattım gaz kelebeği hatası verdi kendi kendine 1.500 2000 devirlere dengesizce çıkıp iniyor bu araç d konumunda giderken de aynı şekilde devam ediyor , pedal işlemiyor ve 1500 devirde takılı kalıyor araba bu olduğunda esp hatası da veriyor yanında kendi kendine aptalca gidiyor durdurmak da sorun oluyor arabayı...
Sanırım sensörlerden kaynaklı bir sorun İstanbul Ankara gezmekten bıktım biri bana yardım etsin artık doğru bir adres doğru usta ne yapacağımı şaşırdım gerçekten

Degerli arkadasım 2ay önce almıssın bu tip sorunlar hiç kendini belli etmedimi alırken bir servise götürmedinmi??Bu sorunlar hemen 2 ay içinde mi oldu..
Ben arac alırken yagmur sensörünü bile kontrol ederim!!

EGr yi temizletmişmiydin??

Gaz kelebeğini bir oto elektronikciye göster hemen sıfır gaz kelebegi alma yada oradaki servis sıfırı ile deneme sansınız varsa dene öle al..Sorun beyinde ECU de de olabilir bos yere gaz kelebegi almıs olursun!!

Araba tekleme yapıyorda esp hatası geliorsa bu normal..

Sanzımanı iyi bir sanzımancıya gösterdinmi belki yaparlar hemen sıfırına atlama servisler sanzıman tamiri yapmazlar pek..
Allah kolaylık versin

Geri