Akü basmadi ve Lpg ye Elektrik gelmiyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sancarbey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sancarbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar aracim 1998 opel vectra. Birkac yere ugradik arabayla ve marsa bastigimda mars basmadi. Daha onceden aku sarz lambasi yanmamisti. Takviye yaptik yine calismadi ve ariza lambasi yanip yanip sondugunu farkettim. Ve sonrada lpg isiklarinin yanmadigini farkettim. Arabayi eve cektik ama ne cikan kablo gorduk nede baska birsey. Sorun ne olabilirki. Basina gelmis olan varmi acaba. Simdiden tesekkurle.

arıza ışığı yanıp yanıp sönüyorsa immobilizer sorunu vardır, yedek anahtarla çalıştırmayı deneyin, ya da anahtarın yeniden kodlanması gerekebilir, yanlız bu durumda marş basıyor ancak motor çalışmıyordur....

Aynısı benim başıma geldiğinde araç viteste kalmıştı. Viteste iken sanki immo okumuyormuş gibi yapıyor otomatik araçlar. Aracınız otomatikse P ye alın.

Otomatik değilse immo okumuyordur, anahtarı düşürdüyseniz, çor çocuk oynadıysa felan okumayabiliyor.
Yine benzer olay bir arkadaşımın başına geldi. Aynı şekilde LPG ye elektrik gelmiyor, araç start almıyordu. Meğer çocuklar anahtarı 3. kattan düşürmüş, açılmış içi, geri toplayıp babalarına vermişler. Tabi çocuklar nereden bilsin immo pirinci var içinde.

Evet anahtarin ust koruyucusu cikmisti icinden bir parcami dustu diyorsunuz.
Simdi akude basmiyor. Siteyi arastirdim krank devir sensorundende olabilir gibi geliyor bana. İnsaallaj fazla masraf acmaz. Sanayiye goturmeden ne yapmaliyim sizce.

Anahtarınızı açın, içinde immo kodlu pirinç büyüklüğünde bir parça olması laızm, o düşmüş olabilir.
Örnek olması adına bir kaç resim koyuyorum, o minik chip immodur.

chip.JPG

vwkeydis.jpg

Çok Tesekkurler

Sizin dediginiz gibi cikti. Kucuk parcayi tesadufen paspasin altinda buldum ve taktim. Aku olmadigi icin mars basmadi fakat az birsey itekleyince calisti. Ve ariza lambasininda yanip yanip sonmesi gecti. Cok tesekkur ediyorum. Allah razi olsun......

Geri