Akü Oksitlenme Sorunu (varta)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 2 yıldır kullandığım Varta marka akümde son iki üç defa kontrollerimde oksitlenme sorunu vardı. Kutup başlarında değil sanki çatlak varda ordan sızıyormuş gibi bir izlenim söz konusuydu. Torpidoda garanti belgesini bulunca servisin yolunu tuttum. Garantinin bitmesine 11 gün mevcuttu. Durumu gösterdiğimde aküyü söktüler birde ne göreyim malesef alt kısımda da oksitlenme mevcuttu. Hiçbir şekilde polemiğe bile girmeden aynı akünün sıfırını taktılar.

Sonuç olarak akü önemli düzenli kontrol şart ve ürününün arkasında duracak markayı seçmek dahada önemli. Teşekkürler Varta.

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Garanti önemli tabi hasip hocam

• Beğen
Tepkiler: Hasip

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben burada araci kendimizin de kontrol etmemiz gerektigi sonhcunu cikartiyorum. Arada bir kaputu acip motora bakmakta fayda var. Sadece silecek suyu koymakla, yakit koymakla is bitmiyor. Arac da bakmak baktirmak istiyor kendine.
Ayrica varta da adam mis. Hep boyle olmasi temennisi ile..

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle kontrol sart. Ayda bir kere bile olsa gözle kontrol edip yerinden çıkan bir parça varmı veya su sızıntısı olmuşmu vs bakmak lazım. Ayrica hareket halindeyken özellikle antifriz kokusuna benzer kokular duyduğumuz da kesinlikle durup kontrol etmemiz sart. Bazen küçük arızalar zamanla dev olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Murat

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
11 gün kala iyi denk gelmiş :)..Bu arada benimde akü Varta.. O bölüme sumu gelmiş yoksa akünün kendi asitli suyumu akmış?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Akünün asiti bir şekilde bir yerlerden çıkmış gözümle baktığımda göremedim ancak alt tarafı bembeyaz oksit içindeydi.