alkollü araç kullanmada sınır

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kobay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar!
alkollü araç kullanmada 0.50 promil sınırı 1 promile çıktımı?yanlış anlamayalım ben 1 promile çıktı diye anladım,daha detaylı bilenler açıklar ise mağdur olmayız.
benim bildiğim:
2 bira:0.5 promil
4 bira 1 promil
1duble rakı:0.5 promil
2 duble rakı :1 promil
en iyisi hiç içmemek.

böyle bir tasarı var ancak henüz resmi olarak uygulanmaya koymadı bildiğim kadarıyla.. sevinsekmi üzülsekmi bilmiyorum..

gecen haberlerde bellı bır promilden fazla olursa hapis cezası istemi var denıyordu

Ben olsam 5 yıl hapis verir ömür boyu da ehliyetine el koyar,hiç bir şekilde araç kullanmasına bile müsaade etmezdim.

hapis söz konusuysa çıksın 100 promile zaten içip bilinçli yani alkollu oldugunu bile bile direksiyon basına gecen adam 200-300 çıkıyor.. içsin yatsın hapislerde milletin canı yanmasın 5 yıl :)

ceza sınırı yine 50 promil
100 üzeri 2 yıl hapis gündemde

gayette mantıklı hapis cezası. sarhoslar diyorki bize hapis verecekseniz ölümlü kazaya karışırsak verin.

o zman ben kızılayın göbegine bomba koyup patlatııyım ölen olmassa ceza almayım.

Keşke alkol kullanan sürücüler yasal sınırın üzerine çıktıklarında araçlarını hiç kullanmasalar, başkalarının canlarını yakmasalar. Bunun yanında aynı cezalar trafik kasaplarına da uygulansa, mesela makas atanlara, ayarsız ve standart dışı farlarla trafiğin anasını ağlatanlara, aşırı hız yapanlarada aynı ceza verilse, malüm sonuçta onlarda başkalarının can güvenliğini tehlikeye atmıyorlar mı? Maden ortada vatandaşın can güvenliği var o zaman cezalar da adil olmalıdır. Mesela son günlerde kırmızıda durmayan sürücüler acaba kaç cana mal oldular?

şimdi köprüden geldim tem üstünden inanın ayık kafa ile bile 10 araçdan 9 u aracı şeritte sürmüyor yani aracı şeritte tutamayan bir milletiz alkolü komple yasak etsinler son zamanalrda etrafda iyicene acemiler doldu taşdı hani makasa giricen o çolukçocuğu geçdim.. millet arabayı şeridinde süremiyor arabanın yarısı başka şeritte yarısı başka şeritte nereye gidicek bu trafik bu şöförlerle böyle bilmiyorum..

Cok güzel bir uygulama avrupada birakin arabayi ehliyetiniz var alkollü bisikletle yakalansaniz ehliyet gidiyor düsünün bisiklet yani trafikta sarhos olarak kasten öldürmeyi birakin yaralamayi dahi kabul etmiyor bisiklet ile..

Cok güzel bir uygulama avrupada birakin arabayi ehliyetiniz var alkollü bisikletle yakalansaniz ehliyet gidiyor düsünün bisiklet yani trafikta sarhos olarak kasten öldürmeyi birakin yaralamayi dahi kabul etmiyor bisiklet ile..
Bizde ikitekerli araçların (motorlu veya motorsuz hiç farketmez) %90 kırmızı bile durmaz, yolun en solu veya iki şeritin tam ortası onlara aittir, en yoğun trafikte bile ön tekerin girebildiği yer yere motorunu sokmaya çalışırlar, ama gene de trafikte saygı göremediklerinden yakınırlar :(.

Geri