amfiye hoparlör baglanması

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 4 kanal kıcker amfım var ben bunun 2 kanalını kopruleyerek basa dıger ıkı kanalınıda 1 takım compenent + 1 takım pıoneer oval kolon bagladım;
ön arka ayarı yapamıyorum ben dıyorum kı ovallerı teypten alsam nasıl olur?bu konuda engin bilgilerinizle bana yardımcı olur musunuz?simdiden tesekkürler....

teypten alırsan ses alamazın

ön arka yi sadece ses seviyes için istiyorsanız o yapilr bir şekilde. küçük swichler var ses ayari yapiliyor. elektronikçilerde bulunabilir

Evet Bizim Arkadaşada almıştık oldu teyibe bağlarsan ses alamazsın...

bende sizin gibi 4 kanal pioneer amfiden 1 subwofer 2 takım oval hopörler besliyordum.çalıyordu ama istediğim sesi alamamıştım.sonra bir tane bas amfisi aldım sonra ses bayağı değişmişti.sana tavsiyem bir tane bas amfisi alman

ahhhh ahhhhh bende cok ıstıyorum mono amfi ama belli bir zamandan sonra olacak gibi.......

önüne geleni bağlayıp çorba ses almak yerine az bileşenlerle temiz ses almayı isterim yane. onun için 1 takım componnet i 2 kanal girin diğer 2 kanalıda köprü yapıp wooferınıza girin en temizi böyle olacaktır.
yalnız montaj sırasında bunlara dikkat edin.
1. montaj hakkında ayar konusunda bilginiz deneyiminiz yoksa iyi bir montajcıya gidin
2. eğer siz bağıcaksanız bile ses almak için ayarları sona kadar açmayın bunlar sesde distirisyon yaratır buda hiç hoş bişey değildir.
3. woofer ws comp bağlarken amplinizin çıkışlarıyla uyuşmasına dikkat edin örn= wooferınız 4 yada 2 ohm yada 4+4 2+2 ise ampliniz destekliyorsa bu değerleri bağlayın .

biz müzikte croosover diye bir alet kullaniyoruz. seslerin çorba olmadan gitmesini salgiyor. woofera kendi frekansinda mid kolona kendi frekansinda sesleri yolluyor ve temiz bir ses elde ediyoruz..

acaba diyorum arabalar içnide buna benzer bisey var midir?? belki o tarz bisey işinizi görür.

önüne geleni bağlayıp çorba ses almak yerine az bileşenlerle temiz ses almayı isterim yane. onun için 1 takım componnet i 2 kanal girin diğer 2 kanalıda köprü yapıp wooferınıza girin en temizi böyle olacaktır.
yalnız montaj sırasında bunlara dikkat edin.
1. montaj hakkında ayar konusunda bilginiz deneyiminiz yoksa iyi bir montajcıya gidin
2. eğer siz bağıcaksanız bile ses almak için ayarları sona kadar açmayın bunlar sesde distirisyon yaratır buda hiç hoş bişey değildir.
3. woofer ws comp bağlarken amplinizin çıkışlarıyla uyuşmasına dikkat edin örn= wooferınız 4 yada 2 ohm yada 4+4 2+2 ise ampliniz destekliyorsa bu değerleri bağlayın .

fikirlerinize katılıyorum cok fazla kolon baglayıp yüksek ses elde edilemeyeceğinin bende farkındayım şimdilik böyle idare ediyorum ilerde mono amfi almayı düşünüyorum... o zaman sorun kalmayacağının kanaatindeyim...

Geri