Amortisör patlama sorunu !

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Delphin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Delphin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
combo c aracımızın arka amortisörlerini değiştirmiştik şimdi yine kasislerden ve çukurlardan geçerken gacır gucur ses yapmaya başladı bu kaç oldu patlatıyor ne olduğunu anlamış değilim. Arabaya pek binilmiyor ihtiyaç olduğunda çıkıyor ve bir babam birde ben kullanıyoruz ki öyle yıpratacak şekilde kullanmıyoruz. daha öncede serviste orjinali ile değiştirmiştik ama usandık doğrusu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

arkadaşlar son olarak değiştirmeye karar verdiğimizde üzerindeki orjinal yağlı olandan değilde yine monreo marka gazlı amortisörlerden taktırsak nasıl olur?

Son düzenleme:
Bizde bir kaç kere patlattık, en sonunda arka amortisörleri Monroe ile değiştirdim, gayet memnunum sıkıntı yok şimdilik, yol tutuşu da güzelleşti aletin...

Bizde bir kaç kere patlattık, en sonunda arka amortisörleri Monroe ile değiştirdim, gayet memnunum sıkıntı yok şimdilik, yol tutuşu da güzelleşti aletin...

şimdi sert kullansam derimki normaldir patlar ama 2006 model araba daha 50 bin km olmadı binilmiyor ve bu kaçıncı amortisör patlatması... Bende gazlı sistemden taktıralım diyorum yolda giderken kasislerde falan fıst fıst sesi hoşuma gidiyor :)

garantili ise değiştirme yoluna git

Garantili değilsede Maslak sanayide Nam amortisöre tamir ettirt.Hem maliyet düşer hemde 1 sene garantiyi cebe koymuş olursun;)

Saygılar...

Geri