Anahtarsız Cam Açma-Kapama...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Volkan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
merkezı kılıtle kılıtledıkten sonra kılıt butonuna uzun surelı basarsanız kendılıgınden kapanıyor yanı vectra oyle sızınkı nasıl bılemem kapanırken acılmasıda cengızın soyledıgı gıbı muhtemelen sıkısyor kapı fıtıllerı sıkyor olabılır

f lerde anahtar kumandalı olmadığı için böyle birşey yok anahtarı takıp çevirip bekleyincede olmuyor bende dediğiniz gibi cam modülü düşünüyordum ama bizim alarm uyar mı bilmiyorum.

Teşekkürler arkadaşlar...

Bu cam modülü işini iyi ve tecrübeli bir yere yaptırmak lazım...

sol ön kapıyı açınca camlar kontaksız açılıp kapanmalı eğer değilse sol ön kapı butonundan hat çekilerek diyot ve röleyle halledilir, alarm ve cam kaldırma modülü de diğer bir çözüm yolu, benim aracımdaki otomatik camlar sonradan çevrilmiş; dolayısıyla ben bu iki uygulamayı da aracı alır almaz yaptım...

eğer düşünürseniz cam modülünü bir elektronikçiye götürüp kontağa değilde direk bağlayabiliyorlar...
bizde tempra varken bizim usta direk bağladı camları sizin istediğiniz gibi anahtarı takmadan kapatabiliyorduk...isterseniz bir elektronikçi ile görüşebilirsiniz...

Onu da düşündüm ama benim camlar bazen kapanırken kendini geri indiriyor...

Nedenini bilmiyorum... :confused:
volkan cam modulunu kullanabilirsin
kendi kendine inmesi bende de oluyor ama sanırım bi ayar olayı, sol camı kapatırken sağ camın düğmesine basarsan, kapandıktan sonra tam yarı seviyeye kadar geri iniyor,
neden öyle bişey var anlamadım ama oluyor,
iki cama da aynı anda basınca kapandığında bu özellik çalışıyor sanırım.
cam kaldırma modulunun çalışması lazım.

bir de elektronikten anlayan arkadaşlar için, bizim araçlarda zaten basılı tutunca otomatik full açma kapama var neden cam kaldırma modulune ihtiya. duyuyoruz?
alarm bi şekilde oraya bağlanarak kapatması sağlanamaz mı?

volkan cam modulunu kullanabilirsin
kendi kendine inmesi bende de oluyor ama sanırım bi ayar olayı, sol camı kapatırken sağ camın düğmesine basarsan, kapandıktan sonra tam yarı seviyeye kadar geri iniyor,
neden öyle bişey var anlamadım ama oluyor,
iki cama da aynı anda basınca kapandığında bu özellik çalışıyor sanırım.
cam kaldırma modulunun çalışması lazım.

bir de elektronikten anlayan arkadaşlar için, bizim araçlarda zaten basılı tutunca otomatik full açma kapama var neden cam kaldırma modulune ihtiya. duyuyoruz?
alarm bi şekilde oraya bağlanarak kapatması sağlanamaz mı?

Hakan aynen dediğin gibi...

2 camı birden kapatmak isteyince geri itme yapıyor...

Şu işi alarmsız, modülsüz, aküye aşırı yük bindirmeden halledebilsem güzel olacak...

Hakan aynen dediğin gibi...

2 camı birden kapatmak isteyince geri itme yapıyor...

Şu işi alarmsız, modülsüz, aküye aşırı yük bindirmeden halledebilsem güzel olacak...
bende alarm var, alırken netteki açıklamada otomatik cam kaldırıyo deniodu, bağlayan elektrikçi çocuk bilmemne özelliği yok senin arabada felan dedi ama bigün açıp kurcalicam o çocuk çok ii bağlamadı bence çünkü alarm ile kontak arasında bağlantı yok, giderken alarma basarsam sadece kapıları kilitlemesi gerekirken alarmı devreye alıyo ve çalmaya başlıyo...

anahtarı kapıya tak 2-3 saniye kitleme pozisyonunda tut tüm camlar kapanır

Geri