Anlamak zor!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Astra97
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu arkadaş elimde 98 model opel vectra var, arabamın kazası değişeni yok, kimsenin miğdesi bulanmasın diye tavandaki güneş yanığını yaptırmıyorum, arabamın motoru kompresyon ölçümünde en yüksek değeri vuruyor, halen daha adam gelip 98 model arabadan yapılan bütün bakımları görmezden gelip sıfır araba kondisyonu bekliyor.Tama herkesin parası kıymetli de, 2000 model clio bizim vectraların yanında araba bile değilken her bakımı yapılmış her parçanın orjinali kullanılmış arabada halen daha sıfır kondisyonu arayanların aklı nerede uçuyor onu anlamadım.

almasın ya cıdden sınır oluyorum ole ınsanlara 18 yasında araba alıcaksın vay efednım boyası orjınalmıymıs yok canım araba beyaz bız manyagız cızık parcaları turuncuya boyattık
arabanın motorunda sorun yok hıc bısı yok tertemız ee bılmemnesı bılmemne oldumu

yok ıcınde sıgara ıcıldımı yok koltugun kenarı sökülmüş git o zaman sıfır al

seneler önce bı 306 aracım vardı 13 bın mı 15 bın tl mı ıstıyodum satılık kı degerıde o zaten o zamanlar adamın bırı aradı ıste son ne olur felan neymıs efendım gecen hafta arkadası bı 306 almısmıs 7 bın tlye aynı model olursa alcakmıs dua etsın o anda dısardaydım kalabalık bı yerde deıdm sana o aracı o fıyata vercegıme sılıkon ceker akvaryum dıye kullanırım hadı dedım defol
araba satıyosun adam msj atıyo aramıyo babama msj atmıslar onun numara varken babamda gerı yazmıs aramaya koturun yoksa araba alma sen dıye cıns cıns seyler cıdden

İşte geçen gün arkadaşa sıfır araç aldık elinde olan daha 100 km de araç ilanı koyduk arkadaş ne kadar ölü soyucu varsa aradı şu kadar olur mu? Bu kadar olur mu? Falan filan adam gibi bir alıcı çıkmadı. En sonun da arkadaşa dedim ya millet ile uğraşmaya hiç gerek yok gideriz aracı takas ederiz elimizden geldiği kadar da pazarlık eder araç alırız millet ile ne uğraşıyoruz dedim öyle de yaptık.

Uğraşmaya değmez ya. Piyasa da araç alan yok zaten sadece ölmüş eşek arayan var onlar da nal mıh sökücü cinsler işte.

piyasayı böyle yapan sigorta şirketleri ve piyasanın çakalları. sigorta perte ayırdığı aracı sanayideki çakallara satıyor onlarda sıfır gibi toplayıp piyasaya sürüyor. varını yoğunu araç almak için yatıran üstüne borca giren vatandaş aracı alıp sigorta kasko yaptırmaya gidince bir bakıyor araç pert. gelde normal satıcıya güven bu piyasada. gerçekten araç almak zor. neymiş sigorta şirketleri kazalı aracı satmazsa çok zarar ederlemis. şuanda sigorta fiyatları malum. şirketler zarar etmeyecek diye zararı bize dayiyorlar. adam 100 bin liralık araç alıyor kaza yapıyor şirketten aracın parasını alıyor. lüks araç kullanan kişi ile benim sigorta param neden aynı kardeşim? sigorta kasko yaptırırken aynı parayı alıyorsun araç pert olunca benim arabam 25 bin lira ediyor diye bana 25 bin veriyorsun lüks araç kullanan kaza yapınca ona 100 bin lira ödüyorsun. pahalı araç alan yüksek sigorta versin vermek istemiyorsa binmesin. şahin kullanan adama mercedes kullanirmus muamelesi çok saçma. Adamın parası olsa zaten o araba binmez. şirketler kar zarar politikasını düzgün yonetemeyince zararı karşılamak bize kalıyor.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

Geri