anten ile ilgili....???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Vectrali
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar forumda gezinirken gördüm vectra b lerde teybi değiştikten sonra arka camın ordaki anten devresine teypten elektrik almamız gerekiyor mu ?
daha iyi çekmesi adına??yardımcı olursanız sevinirim...

Eger teybi açtığında bilği ekranındaki tarih boşa düşüyor ise bişey yapmana gerek yok.
Ekran boşa düşmesindiye teybin arkasından mavi remote system ucunu ayırmışsan onu geri bagla.

su an tarih saat gözüküyor bilgi ekranın da sorun yok remote kablosunu bağladık mı bağlamadık mı bi fikrim yok.

Teybi açtığın halde tarih ekranda kalıyosa sorun yok değil. sorun var.
teybin arkasındaki kablo boşta.
Antenin de çalışmıyor.

:S şimdi nası yapıcaz abi tam bi anlatırmısın? pek anlayamadım teybin remote diye ince kablosu var ya onu nereye bağlıyim?

abi bende anlamadım bende teybi açtığım zaman tarih ve saat gösteriyo orjinal teyp diil ama anten takılı diil anlamındamı oluyo ?

Aracınızda hiçbir değişiklik yapmadan teybi değiştirdiniz ve teybi açtığınızda ekrandaki tarih kaybolmuyorsa elektronik anteniniz de devre dışıdır.

Aşağıda orj teybin soketinde en altaki soketin 5 numaralı ucu AA
araçta karşılık geldiği yere bakın
Teybi açtığınızda ekrana direksiyondaki tuş ışıklarına ve varsa ki vectralarda var. Arkadaki elektronik antene çalışması için voltaj gönderir.
Ekranda tarih kaybolmasın diye mavi ucu ayırmışsanız geri baglayın yerine.

opel_tid_6.jpg

Son düzenleme:
eyvallah abi bi bakıcam umarım hallederiz. babamın trt fm in haberleri bu teypten dolayı kötü çekiyo demesinden kurtarırız:D

dün akşam üstü deneme yanılma ile anteni teybe bağladım sonuç mükemmel. teşekkür ederim abi yardımın için sağol...

ozmn teyp acıkken ekran boşmu kalcak yazmıcakmı hiçbırşey

Geri