antifiriz bu kadar pahalımı yav

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan masques
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kutuları okumak yeterliyse her motor yağı da aynıdır demek mi lazım?
onların üstünde yazanlar da aynı değil mi????

arkadaşlar kutularda içindeki malzemenin tam olarak içeriğini yazmak üretici için ticari anlamda intihar olur
antifriz e donma ısısını düşürücü etkiyi alkol bazlı kimyasallar verir.
yağların en kolay üretilebileni yarı alkol yarı yağ özelliğinde olan --etilenglikol--- isimli kimyasaldır
kullandığımız antifrizler --kaliteli olanı yani-- %60 etilenglikol+%40 saf sudan imal ediliyor
yağın ne alakası var diye düşünecek arkadaşlara cevabım kullanılan antifrizin akışkanlığını azaltmaya yaramasıdır

bide işin üç kağıtçı tarafı var
buda yarı yarıya çeşme suyu+metilalkol karışımıdır.Zararı çeşme suyunun içindeki kirecin tesisatta tıkanmalara yolaçmasının yanında metilalkolün zehirli bi kimyasal olmasıdır
Bu açıklamalar üzerinden varacağım sonuç antifrizde önemli olan fark fiyat değil marka konusudur yağ üretebilen hiç bi firma antifrizde sahtekarlık yapmaya tenezzül etmez

kırmızı ve turuncu antifrizin içeriğinde etilen glikol yerine organik asit teknolojisiyle üreitlmiş maddeler kullanılmaktadır ve ömrü daha uzundur, soğutma sistemine daha az zararlı olduğu iddia edilmektedir. Bu nedenle de mavi veya yeşil antfrizlere göre daha pahallıdır.

bugün aldım...shell 1 litre 5 ytl

antifriz önemli bi unsur tanınmış markalarınki alınmalı , ürün alınırken motor bloğunuza uygunluğu bile önemlidir dandik mal tortu yapar

antifiriz bu şişe de durduğu gibi durmaz. şaka bi yana ben 3 senedir eskişehirde çok kar gördüm 3 ytl lik de koydum 5 ytl lik de,adam arkasına yazmış zaten şu şu dereceye göredir falan filan diye orda -50ler falan da var,gerenk yok pahalısına antifirizi de bi numara ucuzundan olsun güzel arabalarımızın...

Özel serviste lt.si 6 YTL. Kaliteli kalitesiz tartışmasına hiç gerek yok. İsteyen istediğini kullanır, bir süre sonra bu sütunlara yardım istemek için düşer.

Geri