antıfırızden sonra lpg ye gec gecme sorunu

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar

dun aracımın bakımını yaptırdım ,bujıler yag fıltreler vs vs aracımın kısa hazırlamak ıcın antıfırız de koymak ıcap ettı usta suyu bosalttı ve yaklasık 1,5 lt cıvarı antıfırız koydu asıl mesele bundan sonra zaten aracı calıstırıp cıkacagım aracta normalde calıstıgında 0,8 cıvarı yakıt tuketımı gosterırken ekrana baktıgımda 1,8 lt cıvarında calıstıgını gordum ve kaputu actık baktık aracta bır ufleme sesı var bayagı bır aramadan sonra lpg regulatörden cıktıgını bulduk ama takınca arac stop etmeye basladı her defasında boyle oldu tekrar antıfırızı bıraz bosalttık regulatör hortumu cıkarttık bıraz su takvıye ettık ve suyun akmaya baslamasıyla hortumu yerıne taktık arac bayagı bır calıstıktan sonra zorda olsa lpgye gectı normalde bıraz calısınca uzerını elledıgımde ısınıyordu anca su anda cok zor ısınıyor gosterge 90 derecelere gelınce anca lpg ye gecıyor anladıgım kadarı ıle hava yapmıs olabılır mı devırdaım normal calısıyor gorunuyor kalorifer ısıtıyor hararet yok sadece regulator cok gec ısınıyor ve ısındıktan sonra lpgye gecıyor tekleme stop etme sılkeleme vs yok lpg ye gecınce hersey normal tek sorun regulatorun gec ısınması ve lpgeye gec gecme

metar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ye geçiş zaman ve ısı değerlerini kontrol ettirin bence.

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ye geçiş zaman ve ısı değerlerini kontrol ettirin bence.
bugun oncelıkle lpg taktırdıgım yere gıttım bılgısayara bagladılar. normalde hareret gostergesı 85 derece gosterırken olcumde regulatorden gecen ısı 23,5 derece ıdı ve dıger ayarlarda tam usta devırdaım pompasından olabılecegını soyledı ordakı yetkılı opel servıse goturdum kontrol edıldı.radyotor kalorıfer vs devırdaım yapıyor hararet yok bır ıhtımal tekrar regulatorun tıkalı olabılecegını ve devırdaım pompasının tam devırdaım yapamadıgına ıhtımal verdı tek sorun devıradım pompasının degıstırebılecegını ve aynı sorunun devam edebılecegı ıhtımalı uzerıne tekrar lpg cıye (brc) gıttım regulatorun tıkalı olabılme ıhtımalıne karsı baglantıları sokulde hava ve su basıldı burdada regulatorun calıstıgını ve bır sorun olmadıgını gordum. arac 90 derece cıvarında lpg ye gecıyor gectıkten sonra bır sorun yok acaba gercekten pompamı bozuk ucuz bırseyde degıl 150-160 tl dıyorlar pompaya.antıfırızı bosalttık aynı sorun devam edıyor kafayı yıyecegım.regulatorde hava kalsa sokuldu ve tekrar takıldı lpg cıde tum kontrollerı yaptı sorun gorunmuyor. baska ne yapabılırım