arabam su almış..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecenlerde fark ettım aracın tabanında ıslaklık vardı sofor tarafında pazar tatıl gunu arabayla ılgılenıyorum dedım ıner kuruturum..
bugun aldım kurutma makınasını ındım tabana parmagımla bı bastım su cıkıyo kapı kenarından tabanı bı kaldırdım kı dıbınde abartısız 1 cm den fazla su var o sınırle kestım sofor tarafındakı taban halısını gercı sınırde olmasam yapcak baska bısey yokkı taban dosemesının ve pedalların alt kısmındakı sunger uzerıne plastık kaplanmıs onun uzerınede halı kaplaanmıs e halıye tum suyu sunger cekmıs artık o kadar cok su varkı kenarlardan halıya tasmıs soktum o tarafı komple sıldım abartısız bı 10 15 lıtre cıvarında su cıkmıstır ALLAH tan tabanı curutmemıs ee tabı bu suyun gledıgı bı yer var yerde kaput acma kolunun dısarı cıkan yerdekı plastıgı parcalanmıs ordan anfı kablosunu cıkarmıslardı parcalanmıs bu senede acayıp yagmur yagdı su gıderıde tıkanmıs butun su ıcerde halıyle aracın kaputun ordakı sıyah plastıgı soktum sıleceklerı soktum sılecek motoru sıstemı su deposunu soktum ellerım kırlı olmasa fotosunuda cekıcektım ama nasıp olmadı. nese ılk sıcak sılıkonla sılkonladım uzerınede sıyah bu cam yapıstırmada kullanılan sılıkonlardan parmagımla yedıre yedıre surdum kenarlara heryerıne ınsallah bı daha bole bısı olmaz taban halısının kestıgım kısmınıda yıkadım evde kurutmaya bırkatım 1 haftada flean anca kurur bu aradada yagmur flean yagarsa eger bakıcam su gelıyomu ama 4 saatımı aldı ve canımıda cok sıktı..

t.ederım arkadslar.. bu hafta sonuda tum dosemeyı sokup kestıgım parcayı oraya monte edıcem arkadan parca koyup felan...

aynı şey benim corsadada mevcut ve aynı anfi kablosu yüzünden olmuş bende siyah silikon çektim düzeldi.

usta ben bılsem onceden cekerdım o sılıkonu bu senede şansa acayıp sekılde yagmur yagdı kesmesem olmuckatı komplede sokmek olmazdı o anda kestın bnede napımm

geçmiş olsun kötü bi durum

geçmiş olsun.benim daha önceki hyundai accent imde meydana gelmişti,stop lambasının arkasından geldiğini tespit ettim ve yaptım daha da su falan almadı.

benim araçta hala ön kapılardan alıyor..nerden gelir anlamadım..her yağmurdan sonra ön kapı eşikleri ıslak oluyor..servise telefon açtım..araç gerekirse 1 gün kalır..test eder bakarız dediler ama araç her gün lazım..benim araçta sizin belirttiğiniz gibi tesisat falanda yok..

on kapılardan su alması cok ılgınc aynanın kapı ıle baglantılı oldugu yere bı bak sen ıcerde otur bırı dısardan kapılara su doksun bulursun kesın nerden gedıgını..

Geri