arabama sekman atıldı, ileride satarken sorun olurmu?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sahin67
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamda yağ eksiltme olayı vardı ve sekman atılarak düzeleceğini söylediler...Şu an araba sanayide 1-2 gün içinde alacam arabayı...benim sorum şu olacak arkadaşlar..."ileride arabamı satarken, motora sekman atıldığı için problem olurmu?ya da fiyatta bayağı düşüş olurmu?...şimdiden teşekküerler yorumlarınız için...

Söylersen tabiki olur :), dikkat edersen bizim alıcılar malı ucuza kapatmak için fırsat kollarlar. Anlayabildiğim kadarıyla fazla yağ tüketimi nedeniyle sadece aracın yağ segmanlarını değiştirdin, dolayısı ile bu işlem sonucu motora rektefe yapıldı denemez.

aracım 154 bin kmde ve 1997 model....usta artık normal diyor. bu işlem için....hatta satarken söyle sekman atıldığını dedi....rektefe değil yani, sadece sekman atıldı....alacak kişi daha istekli olur, çünkü sekman atıldığında nerden baksan 150 bin km daha sorunsuz gideri olacak dedi....inş.ustanın dediği gibi iyi olmuştur....teş.eder.ark.....

150000 km orjınal olsa bıle cok fazla...sekman atılmasında bence o kadar abartılacak bır durum yok...

bana gore arabanın hararetten conta yakması daha tehlıkelı...çünkü parça değiştirmeyip frezeye giren motor düzen tutmaz işçilik iyi değilse.motorun yatak sarmasıda hakeza çok kötü...motorun içindeki yatak piston miston çoğu parça değişecek, değişirken orjınal mı çin malımı takıldı nerden bıleceksin..işçilik nasıl olacak..bunları düşününce senin yaptığın, 150000 genel bakımı gibi birşey geliyor...

rebel_police kardeş, yani kötü bişey değil, normal bir bakım gibi diyorsun...sağol teş.edr..... ben korkuyordum motor ellenince sorun olur satarken diye...

abi burda 97 model 150000 km ve opelden bahsediyoruz...ve bu durumu araçta sorun olur diye almayacak adama de gitsin sıfır alsın...gerçi Opelin 0 araçlarının bile yağ eksilttiğini opel kendi söylüyo zaten...:D o da ayrı muamma...

biniciysen eğer, tabiri caizse sen arabaya sekman atmazsan araba senin cüzdana sekman atardı zaten...arabayı susuz yağsız bırakma yeter abi...kim ne derse desin...

o zaman yatak sardıran, conta yaktıran, yağına su karıştıran motorları bırakalım öyle kalsın...her canlının olduğu gibi mekanik aksamın da bir ömrü bir gideri var...bittiyse yenisini alırsın, eskidiyse atarsın..bu herşey için böyledir...

arabadan anlayan insan için olumlu bir şeydir bu ama anlamıyorsa korkup kaçar :D Ama şu da var her insan huylanır gibi ne şartlarda kimler tarafından yapıldı emin olamayınca..

yorumlarınız için teş.edr. arkadaşlar.....bu arada rebel, sende de benim arabadan var herhalde...

Geri