Arabayı yaşlı birine devretmek..

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşımın problemini aktarayım. Aracıyla 2 defa kaza yaptı, %100 suçlu. Sigorta 1000 tl çıkıyor. Arabayı dedesine devredince 450 tl çıkıyor.. Lakin kafasında soru işareti var, diyelimki dede 1 sene sonra vefat etti.. O arabada mirascıların hakkı olur mu, herkesin imzası gerekir mi tekrar arkadaşımın devralması için? Bu gibi durumlarda işlem ne oluyor?

Tüm çocuklar imza atmalı çünkü miras kabul ediliyor. Yani biraz prosedürü fazla olur öyle bir durumda veraset v.s derken.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Dede kaç yaşında ?

65 yaş üstü ise ve size veya aracı başkasına sattığında, akli dengesi yoktur şeklinde sağlık raporu yoksa eğer, kıl bir mirascı dava bile açabilir.

dayımın arabası dedemin üstüne ben diyorum 1 tekeri annemin diye borcu bitsin hemen alacağım üstüme diyor oda :D

dayımın arabası dedemin üstüne ben diyorum 1 tekeri annemin diye borcu bitsin hemen alacağım üstüme diyor oda :D

sıkıstırmaya devam dayını sonucta tekerler senın :rakir::bir:

Bence hiç bulaşmayın. Tamamen miras malı olur. Hatta dede, öldükten sonra bağışlayacağına dair imza atsa bile diğer mirasçılar itiraz edebilir. Mahkemelik olursunuz. Üç beş kuruş için değmez.

Hanımın üzerine olmuyormu? yani ab de araç kimin üzerine olursa olsun sigorta başkasının üzerine yapılabiliyor. yeterki aile ferdi olsun.

Dede bir hayli yaşlı, 37 doğumlu :)
Sigortacının biriyle konuşmuş ve sigortacının dediği şu; "2 kez kaza yapmışsınız. Sigortanız yüksek çıkmasın diye 1.derece yakınınızın üstüne devrederseniz devlet bunu yakalıyor ve sigorta o kişiye de aynı çıkıyor"

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:01 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:59 ----------

Ancak sonradan başka bi sigortacı "yok öyle bişey" demiş ve annesinin üzerine devredince 550 tl sigorta çıkıyormuş. Sanırım annesinin üzerine devir yapılacak.

Geri