Araç Sigortası

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sahin67
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cumartesi günü gece misafirleri bırakmaya gitmiştim.Bilmediğim rampa bir yoldan geri geri çıkarken, arabanın arkasını sürttüm ve biraz içeri geçti ve çizikler oluştu.Tampon ve üstü zarar gördü.Bizim yaptırmış olduğumuz araç sigortası hasarımı karşılarmı acaba? Yoksa cepten mi yaptıracaz...Ya da sigorta poliçesindeki maddelerde, bununla ilgili bir açıklık varmıdır ki?

Son düzenleme:
sigorta poliçenin durumuna, sigorta acentesi ile olan ilişkinize bağlı olarak bunlar kaskoyu bozmadan mini onarım adı altında karşılanabiliyor

sigorta poliçenin durumuna, sigorta acentesi ile olan ilişkinize bağlı olarak bunlar kaskoyu bozmadan mini onarım adı altında karşılanabiliyor

kaskom falan olsa yaptırırdım zaten, kaskoyu bozmak falan umurumda olmazdı..Aslında sigortanında karşılaması gerekir bence. her yıl parayı yatırıyoruz kuzu kuzu..

Trafik sigortası sadece karşı tarafın hasarını öder. O da belli bir limite kadar. 60.000 liraya kadar sanırım. Karşı tarafa daha büyük hasarlar açarsanız, mesela 200 bin liralık bir arabayı pert ettiniz. Üstünü siz karşılarsınız. kasko okursa farkını kasko karşılar. Allah göstermesin ölümlü kazalarda falan trafik sigortası çok yetersizdir. Bu devirse kasko olmazsa olmaz bence. Heryıl şu kadar para ödüyoruz diyosunuz ama ödediğiniz en fazla 300 liradır. kasko için en az 3 katını ödemelisiniz. Ama değer. Başıma gelmez demeyin neyin ne zaman olacağı belli olmaz. Burda da baylaşmıştım. hareket halindeyken aracımın üzerine kar düştü. tavan komple değişti. Hasar 8000 liraya yakındı. Kaskom sağolsun ödedi. Sadece kazası değil, bunun depremi, seli, terörü, hırsızlığı var daha. Benim kaskom var dünya yansa umrumda olmaz. Bu rahatlık ta yılda 800 liraya değer.

... Heryıl şu kadar para ödüyoruz diyosunuz ama ödediğiniz en fazla 300 liradır. ..

seninde çalıştığın yerde her ay sigortan ödeniyordur, 200-300 tl arası..Ama emekli olunca,bilmem kaç milyar para alıyorsun bu ne alaka...Uzun yıllar ödediğin için alıyorsun bu parayı değilmi? bende uzun yıllar ödüyorum sigortayı...senin her ay ödenen sigortan sana yarıyor, hastaneye gidiyorsun ilaç alıyorsun vs. peki ödediğim araç sigortası benimde hasarımı ödese iyi olmazmı peki....tabi ki karşı tarafa zarar verdiğin zaman, büyük bir miktarını karşılıyor sigorta onun için sağolsun...ama benide görse güzel olmazmıydı..kaskom olsa, dediğiniz gibi kaskodan karşılardım..amaç burada belirli bir ücret ödeyip, bazı şeyleri sigorta ile güvence altına almaksa, o zaman, burada kasko veya sigorta, ya da o şu kadar bu şu kadar diye bir şey olmamalı.....

yetkililerden biri, konuyu kapatabilirmi acaba....ben alacağım cevabı aldım...herkesin sigorta şirketi varmış meğerse:))

yetkililerden biri, konuyu kapatabilirmi acaba....ben alacağım cevabı aldım...herkesin sigorta şirketi varmış meğerse:))

aracın yaşı uyugunsa herkesin sigortasının olması çok doğal değil mi zaten?

sanki sitem gibi algıladım kasko önerenlere karşı verdiğiniz cevabı

zorunlu sigorta zaten sadece karşı tarafa verilen zararların karşılanması yönünde oluşturulmuş bir sistem ve primi de ona göre belirlenmiş.
kasko ise poliçede yazan hususlara göre değişen oranda prime tabi. yani ona göre yüksek prim alınıyor.

Sevgili kardeşim sen sigorta işini yanlış anlamışın. Allah vermesin bir kazaya karışsan, suç da sen de olsa karşı tarafın hasarını/kan bedelini nasıl ödeyeceksin? Araba kullanmak için ehliyet, MTV, egzos muayenesi, TÜV muayenesi zorunluysa bu sigortayı yaptırmak da zorunludur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri