Aracım motor yağı yakıyor (96 astra gl HB)

doksanaltıastram

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000km'de rahat 1 litre yağ yakıyor. Aracımı aldığımda ilk işim yağı komple değiştirmek oldu.

Gittiğim yerde MOBİL marka 10 - 40 yağ koyuldu. Bir de bor power isimli bir katkı ürünü kondu.

Şu ana kadar sorduğum herkesten farklı cevaplar aldım. arabaya bu şekliye binmeli miyim, yaptırmalı mıyım (tabii, sorun ne, onu da henüz bilemiyoruz) yoksa derhal satmalı mıyım? Şimdiden ilginize teşekkür ederim. Allah cümlemizi kaza belalardan korusun.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O eski araca boru koydun ya motoru kucağına alman an meselesi :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gayet fazla bir yağ yakma...Karter-krank keçe kaçağı da olabilir, eğer sorun oradaysa sıvı conta ile birlikte kendi contasını değiştirerek kaçak sorununu çözebilirsiniz. Öncelikle bujileri bir söküp bujilerin kararıp kararmadığına bakmak gerek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynını bende yaptım araca boru koydum aradan bir yada iki ay geçti 3000 TL masraf ettim şimdi açıklayıcı oldu sanırım :)

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Aynı hatayı bende Yaptım,Nadir Abi çok haklı usta koyalım iyi olur falan dedi koydu boru ama 3000km tahammül edebildim gittim yağı değiştirdim,aracımda yağ eksiltme sorunu yok(alt karter contası ve üst külbütör kapak contası değiştikten sonra kaçak kalmadı) iticilerden arada ses geliyordu onu kessin diye koymuştu ama ben yararından çok zararı olacağı kanaatiyle hemen boşalttırdım yağı yeniledim,iticiler yağsız kalmadığı sürece ses yapmıyorlar.eğer aracınızda kaçak yoksa ve bu kadar eksiltme yapıyorsa motor gidici gibi fikrimce ama umarım aksi çıkar.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mavı duman atma olayı varsa performans dusuk olup yakıtta artmıssa bence motoru yenılemenın zamanı gelmıstır zaten özel bır servıste cok cok 2-2.5 bıne halledılıyor komple rektefıye

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cogu yağ üreticisi yağ katkılarını tavsiye etmemekte.. kutularının üstünde de yazıyor..