aracım yağ eksiltiyor

fast_badboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2003 vectra c kullanıyorum aracıma yağ koyduktan sonra 4 500 km yaptım sonra yağını kontrol ettim eksiltme yapmıs koyduğum yağ 10 40 gm markalı yağ sizce bu modele kullanan arkadaşların araclarındada oluyo mu ? hangi yağ koysam daha iyi olur size göre ?

yeni model araçlarda performans için az bi yağ yakması normal zannedersem. ama ölçüm işini iyi yapılması lazım yağ tam iken yağ eklersen daha vahim sonuçlar doğurabilir. gm nin yağını kullanıyorum herhangi bir şikayetim olmadı bu güne kadar.

aracınızda lpg varsa 4500 km de 500-600cc yağ eksilmesi normal
Ayrıca ben castrol 10/40 manatec koyuyorum memnunum aracım vectra b....

yok aracım benzinli her vectrada oluyo mu diye merak ettim yoksa benim aracımda mı bir problem var ..............?

beni aracım da da yağ değişiminde biraz eksiltme dikkat çekiyor yalnız 10 bin km lpg ile normal sayıyor ustam...

lpg ile bilemicem ama benzinde eksiltmesi 4 500 km anlamadım kullanmaya görede değişir mi kii ?

yağ eksilmesi normal bir durumdur ama fazla olmamak koşuluyla. eğer araç 1lt yağ eksiltiyorsa sorun var demektir...

fazla devirli kullanıyorsanız yağ yakması artacaktır.

arada devirli kullanıyorum demek ki ondan oluyo yağ cubugunda 5 cizgi var 3 düşmüs işte

ama arada devirli kullanmakla o kadar eksiltmez heleki 4500kmde ;) sen yinede bir kontrol ettir. bakım ve kontrol iyidir..

Geri